Burmistrz Garwolina Marzena Świeczak “Zasłużona dla Powiatu Garwolińskiego”

W tegorocznej edycji, w kategorii działalność samorządowa tytuł honorowy „Zasłużony dla Powiatu Garwolińskiego” otrzymała Burmistrz Garwolina Marzenie Świeczak. To najwyższy i najbardziej prestiżowy tytuł przyznawany tym, którzy wyróżniają się dokonaniami i zaangażowaniem w pracę na rzecz rozwoju i promocji powiatu garwolińskiego przyznawany od 2005 roku.

Celem przyznawanego od 17 lat tytułu jest potrzeba wyróżnienia osób i instytucji, które przez swoją działalność i realizację zadań, zasługują na szczególne uznanie. Do tej pory przyznano 130 takich wyróżnień, wśród których znalazły się osoby i instytucje również z naszego miasta. W tym roku do grona wyróżnionych dołączyło 3 mieszkańców Garwolina: burmistrz Marzena Świeczak, kapelmistrz orkiestry OSP Garwolina Zbigniew Miętus i pasjonat historii lokalnej Krzysztof Kot. O pozostałych wyróżnionych w tym roku piszemy tutaj.

Kapituła doceniła wkład Burmistrz Miasta w wielokierunkowy rozwój miasta i powiatu. W uzasadnieniu podkreślano blisko 10-letnie doświadczenie burmistrz w samorządzie: w latach 2014-2018 zasiadała w Radzie Miasta Garwolina, w 2018 r. pełniła stanowisko zastępcy burmistrza. Od 2018 roku piastuje stanowisko burmistrza miasta Garwolina.

Aktywna, pełna pomysłów i przedsiębiorcza. Bliskie są jej zarówno problemy oświaty, remonty dróg jak i kształtowanie życia kulturalnego i sportowego miasta. Swoje działania skupiła na dążeniu do wielokierunkowego rozwoju Garwolina i jego mieszkańców. Dzięki wysokim zdolnościom interpersonalnym wie, jakie problemy nurtują zarówno osoby młode jak i seniorów Garwolina i próbuje im zaradzić poprzez prowadzenie aktywnej polityki społecznej przeciwdziałającej wykluczeniom. Rozwój nowych osiedli mieszkaniowych, stały napływ mieszkańców to czynniki determinujące działania władz samorządowych. Poprawa stanu infrastruktury drogowej, rewitalizacja skweru w centrum miasta, modernizacja boisk i infrastruktury sportowej w tym trybun, stadionu miejskiego, terenów rekreacyjnych Zarzecze i amfiteatru, budowa i modernizacja placów zabaw, budowa krytego sezonowego lodowiska i skateparku, budowa żłobka, inwestycje w edukację i oświatę. To jedne z wielu zrealizowanych lub będących na ukończeniu inwestycji miejskich, z których korzystają nie tylko mieszkańcy miasta, ale mieszkańcy całego powiatu. Dzięki bardzo dobrej współpracy z radą miasta oraz pracownikami z urzędu i jednostek podległych, Marzena Świeczak skutecznie realizuje inwestycje, na które jedynie w okresie od 2019 do 2022 roku pozyskała około 50 mln zł do budżetu miasta Garwolina. W 2021 roku w ogólnopolskim rankingu Serwisu Samorządowego PAP “Gmina dobra do życia”, badającego jakość życia w każdej z 2477 gmin w Polsce, Miasto Garwolin zajęło 257. miejsce. Wśród gmin z siedzibą powiatu możemy pochwalić się 29. miejscem w rankingu. W zestawieniu tym jako gmina miejska uplasowaliśmy się na 9. pozycji w Polsce i 1. w województwie mazowieckim.

Jako dobry gospodarz Marzena Świeczak wie, jak zadbać o wszechstronny rozwój mieszkańców. Organizacja i wsparcie dla wielu inicjatyw sportowych jak np. Garwolińska Gala Sportów Walki TFL, współpraca z Mazowieckim Instytutem Kultury i organizacja od 2019 roku co roku Festiwalu Teatralnego Saturator – to jedne z wielu wydarzeń, które wpływają na wzrost rozpoznawalności Garwolina i powiatu garwolińskiego na Mazowszu i w całym kraju.

Dialog i umiejętność współpracy z wieloma środowiskami zaowocowały wzrostem świadomości obywatelskiej mieszkańców miasta. Dzięki wsparciu burmistrz aktywnie działają zarówno seniorzy organizujący szereg akcji skierowanych do dojrzałych mieszkańców jak: Garwoliński Tydzień Seniora, akcja społeczna „Seniorze bądź bezpieczny”, jak i młodzież w ramach Młodzieżowej Rady Miasta.

– Dziękuję bardzo za przyznane wyróżnienie. Jest to przede wszystkim dowód uznania nie tylko dla mnie, ale również dla wspólnych wysiłków wielu osób w dążeniu do rozwoju naszego miasta.  Dlatego składam podziękowania moim wszystkim pracownikom i współpracownikom z urzędu miasta i jednostek podległych. Dziękuję radnym Rady Miasta Garwolina. Dziękuję wszystkim mieszkańcom Garwolina – zarówno za słowa uznania, jak i krytyki. Bez Państwa wsparcia i zaangażowania nie byłoby możliwe osiągnięcie tego zaszczytnego tytułu. Obiecuję, że będę kontynuować pracę na rzecz naszego miasta z tą samą pasją i zaangażowaniem, jak dotychczas podkreśliła burmistrz.

Zobacz również

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta