Z biało-czerwoną na wodzie

Dzień Flagi to święto radosne i podniosłe. Nie inaczej było w tym roku. Centrum Sportu i Kultury  2 maja zaprosiło mieszkańców do – organizowanej już trzeci rok z rzędu – akcji pływania kajakami z biało-czerwoną. Rekordowa frekwencja wydarzenia to dowód na to, że dla mieszkańców Garwolina biało-czerwone to barwy nieobojętne.

W tym roku Dzień Flagi obchodził 20-lecie swojego istnienia. Zostało ono wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004 roku. Flaga, obok godła i hymnu, to najważniejszy symbol narodowy. Barwy biała i czerwona zostały uznane za narodowe po raz pierwszy 3 maja 1792 roku. Podczas obchodów pierwszej rocznicy uchwalenia Ustawy Rządowej. Damy wystąpiły wówczas w białych sukniach przepasanych czerwoną wstęgą, a panowie nałożyli na siebie biało-czerwone szarfy.

2 maja przed południem na Tereny Rekreacyjne „Zarzecze” zaczęli się schodzić dumni z biało-czerwonych barw mieszkańcy Garwolina oraz miłośnicy kajaków. Doskonała pogoda i piękne otoczenie przyciągnęło wiele osób. Na zalewie zwodowano blisko 20 kajaków. Ponieważ chętnych do płynięcia z flagą było więcej niż sprzętu, organizatorzy wprowadzili limity czasowe. Każda z par pływała około 30 minut. Wśród chętnych były zarówno osoby młodsze i starsze, dzieci i dorośli, panie i panowie. Licznie do patriotycznego pływania stawili się przedstawiciele Garwolińskiego Klubu Seniora. Oni też spontanicznie zaintonowali hymn. Po rejsie na zalewie organizatorzy zaprosili wszystkich uczestników na wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek. W wydarzeniu wzięło udział ponad 60 pływających.

Zobacz również

Patriotyzm konsumencki – to lubię!

Udostępnij #KupujŚwiadomie to hasło kampanii prowadzonej przez KOWR zachęcającej do świadomego wyboru produktów z oznaczeniami i certyfikatami żywności, do których należą: znak PRODUKT POLSKI, logo...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta