Szosowe szaleństwo ŻTC BIKE RACE po raz piąty w Garwolinie

Gotowi na ekscytującą, sportową przygodę? W najbliższą niedzielę 19 maja, Garwolin i okolice staną się areną kolarskich zmagań w ramach największego cyklu wyścigów kolarstwa szosowego dla amatorów w Polsce ŻTC BIKE RACE!

W ubiegłorocznym, garwolińskim etapie wyścigu wzięła udział rekordowa liczba zawodników bo 226. Czy i w tym roku rekord zostanie pobity? To się okaże już w najbliższą niedzielę. – Jeżeli wierzyć zapowiedziom synoptyków czeka nas słoneczna pogoda na ściganie, a do tego trasa, która zadowoli każdego sympatyka zmagań na szosie. Zapraszamy na najbliższy etap naszego cyklu do Garwolina – zachęca do udziału dyrektor cyklu Wojciech Pawelec.

Rywalizacja odbędzie się z podziałem na kategorie wiekowe, na rundzie o długości 27 kilometrów. Najmłodsze kategorie będą miały do przejechania 108 km, zaś najstarsze jedną pętlę. Trasa wystartuje przy ul. Kościuszki (przy ul. Olimpijskiej), następnie ul. Staszica, Spacerową i kolejno przez Unin, Goździk, Przykory, Zagórze, Chęciny, Górzno, Reducin i prosto do Garwolina. W Garwolinie wjazd Jana II Sobieskiego i Wiejską do Alei Legionów, gdzie jest meta. Start pierwszej grupy startowej zaplanowano na 12:30. W garwolińskim etapie odbędą się dodatkowo Mistrzostwa Ziemi Garwolińskiej.

Baza, parking w Garwolinie przy ul. Olimpijskiej, tam też znajdzie się biuro zawodów, a po ich rozegraniu odbędą się dekoracje najlepszy zawodników. Po wyścigu, wszystkich kolarzy i ich rodziny, kibiców i pasjonatów dwóch kółek, mieszkańcy Garwolina zapraszają na „uRODZINY na Senatorskiej”.  Bo podczas festiwalu na tej ulicy przeniosą swoich gości w świat magii, barw, smaków i dźwięków lokalnej kultury i tradycji ! Szczegóły www.csik.garwolin.pl

– Tak, to już piąty raz, gdy historia prestiżowego wyścigu kolarskiego w naszym mieście zatacza koło. Jest mi niezmiernie miło ponownie gościć organizatorów i uczestników ŻTC BIKE RACE. Zapraszam na to wydarzenie wszystkich – od sportowców po tych, którzy z rowerem nie mieli styczności od lat! Przyjdźcie, okażcie wsparcie, pokibicujmy razem i uczestniczmy w tym kolarskim, szosowym szaleństwie! – zaprasza burmistrz miasta Marzena Świeczak, która objęła etap honorowym patronatem.

__________________________________________

Organizatorem ŻTC BIKE RACE 2024 jest Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów. Bardziej szczegółowe informacje dotyczące przyszłych zmagań kolarskich znajdują się pod adresem www.ztc.pl.

Wydarzenie w Garwolinie jest współfinansowane ze środków Miasta Garwolina w ramach zadania publicznego. Współorganizatorami wydarzenia są: Garwolińskie Stowarzyszenie Kolarskie Horyzont, Miasto Garwolin, Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, Stowarzyszenie Truchtacz.pl

Fot. ŻTC BIKE RISE w Garwolinie w 2023 r.

 

Zobacz również

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta