Akcja honorowego krwiodawstwa w Garwolinie z McDonald’s

W środę 15 maja na terenie parkingu przy pływalni miejskiej Garwolanka, pojawi się krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. To wyjątkowa okazja, abyś mógł/mogła stać się prawdziwym bohaterem dla osób, które potrzebują Twojej pomocy.

Każda kropla krwi jest na wagę złota. Zdaje sobie sprawę z tego franczyzobiorca McDonald’s Mikołaj Durasiewicz, który na co dzień prowadzi 2 restauracje pod Złotymi Łukami – w Woli Koryckiej zlokalizowanej na MOP oraz w Garwolinie przy ul. Trakt Lwowski 162. To właśnie z jego inicjatywy we współpracy z Urzędem Miasta Garwolin, 15 maja w godzinach 09:00-13:00 przy ul. Olimpijskiej 2 w Garwolinie, stanie krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, w którym mieszkańcy Garwolina będą mogli w komfortowych warunkach oddać krew.

– Garwolin, nasze miasto i powiat to nasz dom, nasza wspólnota, i wśród nas są ci, którzy potrzebują wsparcia i solidarności. Twoja kropla krwi może dać szansę na życie komuś walczącemu właśnie o zdrowie – zachęcają do udziału organizatorzy. Podczas wspólnej akcji restauracji McDonald’s i Samorządu Miasta Garwolin będzie można podzielić się najcenniejszym darem, który każdy nosi w sobie. Wszystko po to, aby ratować zdrowie lub życie drugiego człowieka.

Krwiobus to mobilny punkt poboru krwi ze specjalistycznym wyposażeniem, który dociera do różnych zakątków w całym kraju, w szczególności do miejsc położonych z dala od Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz ich oddziałów terenowych. Dzięki obecności pojazdu w mieście, każdy chętny może szybko i bezpiecznie oddać krew. W tym celu wystarczy jedynie zabrać ze sobą dokument zawierający numer PESEL. Donacja trwa od 5 do 10 minut, a sam pobór krwi jest bezpieczny.

–  Krew jest najcenniejszym darem naszego życia, dlatego warto dzielić się nią z potrzebującymi. Stając się donatorem krwi możemy uratować zdrowie lub niekiedy życie drugiego człowieka, dlatego zachęcam do jej oddawania – podkreśla Mikołaj Durasiewicz, franczyzobiorca McDonald’s.Oddanie krwi to nie tylko czynność medyczna, to gest miłości i współczucia, który może przynieść nadzieję tam, gdzie jej brakuje – dodaje Marzena Świeczak, burmistrz Garwolina.

 


W terenowej akcji poboru krwi może wziąć udział każda zdrowa osoba między 18. a 65. rokiem życia, która waży ponad 50 kilogramów. Przed donacją wskazane jest zjeść lekki i nietłusty posiłek oraz należy zwiększyć ilość wypijanych płynów. Dodatkowo, co najmniej 48 godzin przed zabiegiem, nie można spożywać alkoholu. Szczegółowe informacje w jaki sposób należy przygotować się do donacji krwi, można znaleźć na stronie: www.rckik-warszawa.com.pl/. Współorganizatorem akcji jest Miasto Garwolin, a partnerem Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie, Terenowy Oddział w Garwolinie.

 

Zobacz również

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta