Pobiegli z fantazją ułańską

12 maja odbył się drugi bieg cyklu Grand Prix Ziemi Garwolińskiej. Spośród czterech wydarzeń ten ma swój wyjątkowy rys. Nazwany jest Biegiem ułańskim, bo związany jest ze świętem pułkowym obchodzonym w tym czasie. Także medale rozdawane na zakończenie swoją grafiką podkreślały jego historyczny charakter. W biegu ogólnym najlepszymi zawodnikami zostali Dorota Korycka i Robert Świecak.

Frekwencja na tegorocznym Biegu ułańskim była jeszcze lepsza niż pogoda, a ci co byli, wiedzą, że pogoda była doskonała. Szczególnie dużo dzieci pojawiło się na linii startu. Organizatorzy mogą mieć poczucie, że cel jaki im przyświeca – popularyzacja ruchu – cały czas się realizuje. Z biegu na bieg jest coraz więcej uczestników. Tym razem było ich blisko 230.

Na  mecie każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal. Stanowi on drugi element układanki GPZG. Komplet 4 „zawieszek” utworzy całość kompozycji medalowej. Tradycyjnie bieg kończy się ogniskiem i kiełbaskami. Nie inaczej było tym razem. Integracyjny wymiar wydarzenia także został osiągnięty.

W biegu głównym w kategorii OPEN Kobiety po weryfikacji wyników kolejność wygląda następująco: I miejsce – Dorota Korycka, II miejsce – Jagoda Kałaska, III miejsce – Agata Zboina, IV miejsce – Karolina Kamaszewska. Wśród mężczyzn w kategorii OPEN najlepsi byli: I miejsce – Robert Świecak, II miejsce – Sławomir Szostak oraz III miejsce – Dominik Baran. W kategorii 50+ na podium stanęły: I miejsce – Agata Zboina oraz miejsce II – Hanna Wiśnicka, a wśród mężczyzn: I miejsce – Sławomir Szostak, II miejsce – Jacek Górzkowski oraz miejsce III – Paweł Jasiński.

Wyniki biegów dziecięcych

D1 dziewczynki:

I miejsce – Hanna Baran
II miejsce – Julia Kosiorek
III miejsce – Iga Szczepańska

D1 chłopcy:

I miejsce – Antoni Hiszpański
II miejsce – Aleksander Kamaszewski
II miejsce – Paweł Wiśniewski

D2 dziewczynki:

I miejsce – Karolina Bielecka
II miejsce – Antonina Baczewska
III miejsce – Kasia Misiak

D2 chłopcy:

I miejsce – Marcel Bąk
II miejsce – Jan Tuszyński
III miejsce –  Szymon Skwarek

D3 dziewczynki:

I miejsce – Lena Balas
II miejsce – Lidia Czarnecka
III miejsce – Alicja Tuszyńska

D3 chłopcy:

I miejsce – Janek Kosiorek
II miejsce – Wojciech Belka
III miejsce – Bartosz Mucha

D4 dziewczynki:

I miejsce – Wiktoria Barna
II miejsce – Zofia Władzińska
III miejsce – Nikola Lipińska

D4 chłopcy:

I miejsce – Jakub Róg
II miejsce – Dominik Ducki
III miejsce –  Aleksander Grudziński

Kolejny bieg GPZG odbędzie się we wrześniu. Centrum Sportu i Kultury oraz Stowarzyszenie Truchtacz.pl serdecznie zapraszają.

Zadanie publiczne dofinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Zobacz również

Patriotyzm konsumencki – to lubię!

Udostępnij #KupujŚwiadomie to hasło kampanii prowadzonej przez KOWR zachęcającej do świadomego wyboru produktów z oznaczeniami i certyfikatami żywności, do których należą: znak PRODUKT POLSKI, logo...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta