Mołdawski stand-up w bibliotece

W czwartek 23 maja o godzinie 17:00 zapraszamy do Biblioteki na wyjątkowe spotkanie z autorem znanego podcastu o polityce zagranicznej, podróżach i historii “Za Rubieżą” – podróżnikiem Miłoszem Szymańskim. Miłosz w formie stand-upu, będzie prezentować swoją najnowszą książkę “Kto zgasi światło? Opowieści z Mołdawii”, która jest owocem jego dziesięcioletnich podróży po tym kraju.

Mołdawia jest miejscem, które bije wiele rekordów. Jest najrzadziej odwiedzanym krajem w Europie, jednym z najbiedniejszych, a także ma największy odsetek pijących alkohol. Jest najszybciej wyludniającym się europejskim krajem. Funkcjonuje na granicy Wschodu i Zachodu, rzeczywistości i absurdu. Jak wygląda podróżowanie po takim kraju, do którego nie jeżdżą turyści? Jak można żyć w miejscu, które według wielu nie powinno istnieć? Mołdawski stand-up to fascynująca opowieść o krainie pełnej kontrastów, jaką jest Mołdawia. Dowiedz się, jak żyją jej mieszkańcy i dlaczego wielu z nich marzy o życiu gdzie indziej. Przekonaj się, jak wygląda życie w ruinach po upadku Związku Radzieckiego, które przekształciły się w ultrakapitalistyczną dystopię. Pomimo trudności, Mołdawia jest fascynującym miejscem, pełnym emocji, urokliwych zakątków i bogatej kultury.

Na zakończenie spotkania będzie okazja do nabycia książki “Kto zgasi światło? Opowieści z Mołdawii” z dedykacją samego autora.

O autorze:

Miłosz Szymański (ur. 1988 w Poznaniu) – mechanik okrętowy, analityk, włóczęga, historyk-amator. Autor podcastu o polityce zagranicznej „Za Rubieżą”.

Cytat z książki:

“Mołdawii świat nie szanuje, bo jej nie zna. Z niczym mu się nie kojarzy i niczego się po niej nie spodziewa. Mołdawia tymczasem powoli znika. Każdego dnia Mołdawianie gaszą światła w swoich domach i wyjeżdżają, szukając lepszego życia.”

Zobacz również

Patriotyzm konsumencki – to lubię!

Udostępnij #KupujŚwiadomie to hasło kampanii prowadzonej przez KOWR zachęcającej do świadomego wyboru produktów z oznaczeniami i certyfikatami żywności, do których należą: znak PRODUKT POLSKI, logo...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta