Garwolińskie Centrum Integracji Lokalnej coraz bliżej

O powstaniu nowego miejsca, które będzie służyć mieszkańcom Garwolina w podejmowaniu wspólnych działań o charakterze społecznym, edukacyjnym czy kulturowym pisaliśmy w ubiegłym roku. Już niedługo świeżo wyremontowane Centrum Integracji Lokalnej (CIL) zostanie umeblowane i wyposażone w sprzęt multimedialny.

19 kwietnia Burmistrz Garwolina Marzena Świeczak podpisała dwie umowy na wyposażenie Centrum Integracji Lokalnej (CIL) w Garwolinie.  – Miejsce stanie się przestrzenią wzajemnej inspiracji i szeroko pojętej aktywności lokalnej społeczności, miejscem rozwijania pasji i samorealizacji, promowania działań pomocy społecznej i samopomocy. Jednym słowem: miejscem dla mieszkańców – podkreśla burmistrz.

W minionym 2023 roku, dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z Samorządu Mazowsza na adaptację pomieszczeń w budynku B Urzędu Miasta, powstała przestrzeń do pracy twórczej. Teraz zrobiliśmy kolejny krok do realizacji tego celu. Wniosek o dofinansowanie na II etap zadania został pozytywnie oceniony przez komisję i Samorząd Województwa Mazowieckiego przyznał nam kolejne dofinansowanie w kwocie 125 824,27 zł na zakup wraz z dostawą i montażem wyposażenia do Centrum Informacji Lokalnej. O podpisanej z Mazowszem umowie dotacyjnej pisaliśmy tutaj Umowy z Samorządem Mazowsza podpisane!

 

 

 

Zobacz również

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta