Pobiegli i pojechali! IX Duathlon Garwoliński

Mateusz Tkaczyk został zwycięzcą tegorocznego Duathlonu Garwolińskiego. Blisko 28 km trasę pokonał w niespełna godzinę. Najlepszą kobietą na mecie była Kinga Myśliwska. Najlepsi zawodnicy z powiatu garwolińskiego to Tomasz Suchodolski i Agnieszka Flont.

Blisko 70 osób wzięło udział w tegorocznej edycji Duathlonu Garwolińskiego. Na starcie pojawili się nie tylko zawodnicy z powiatu garwolińskiego, ale także wielu sportowców z różnych zakątków Polski.  Na liście startowej można było znaleźć nazwiska zawodników z Warszawy, Lublina, Puław, Ostrowca Świętokrzyskiego czy Radomia.

– Liczyliśmy na dużą dawkę sportowych emocji oraz ciekawą rywalizację i tak też się stało. Dopisali nie tylko zawodnicy, ale także kibice i pogoda. Mamy nadzieję, że za rok w imprezie weźmie udział jeszcze więcej miłośników biegania i jazdy na rowerze – mówi Jarosław Kargol, dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

Wydarzenie odbyło w niedzielę, 28 kwietnia. Start i meta znajdowały się na terenach przy zbiorniku retencyjnym w Garwolinie. Zawodnicy mieli do pokonania trasę 27,5 km, w tym 7,5 km biegu oraz 20 km jazdy na rowerze. Bieg odbywał się ścieżką wokół zbiornika, a trasa rowerowa wiodła okolicznymi drogami publicznymi.

Zwycięzcą IX Duathlonu Garwolińskiego został Mateusz Tkaczyk z Puław, który na pokonanie całej trasy potrzebował 57 minut i 41 sekund. Drugie miejsce zajął Adam Ogłoblin z Warszawy, a trzecie Tomasz Suchodolski ze Skurczy w powiecie garwolińskim. Tym samym Tomasz wygrał klasyfikację mieszkańców powiatu garwolińskiego.

Wśród kobiet najlepsza była Kinga Myśliwska z Ostrowca Świętokrzyskiego. Zwyciężczyni ukończyła zawody z czasem 1:10:31. Na drugim miejscu uplasowała się Agnieszka Flont z Garwolina – zwyciężczyni klasyfikacji mieszkanek powiatu garwolińskiego, a na trzecim – Agnieszka Ragus-Suszczyńska (drugie miejsce w klasyfikacji powiatowej). Trzecią mieszkanką powiatu garwolińskiego została Karolina Kamaszewska.

W kategorii mieszkańców powiatu garwolińskiego na drugim miejscu znalazł się Mariusz Leszek, a na trzecim – Bartłomiej Garnek. Statuetki zwycięzcom wręczyła burmistrz Garwolina Marzena Świeczak oraz przedstawiciele organizatorów.

Partnerem wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Organizatorzy wydarzenia: Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, Stowarzyszenie Truchtacz.pl, Garwolińskie Stowarzyszenie Kolarskie Horyzont

materiały prasowe i foto: CSiK, więcej zdjęć na fb csik garwolin

Udostępnij 12 maja odbył się drugi bieg cyklu Grand Prix Ziemi Garwolińskiej. Spośród czterech wydarzeń ten ma swój wyjątkowy rys. Nazwany jest Biegiem ułańskim, bo...

Udostępnij W dniu 21 maja 2024 roku (wtorek) o godz. 15.30 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Garwolinie, ul. Staszica 15 odbędzie się posiedzenie Komisji...