XII wystawa gołębi w Garwolinie

W dniach 11 i 12 listopada 2023r. w hali sportowej w Garwolinie przy ul. Żwirki i Wigury 16 odbył się XII Pokaz Gołębi im. Adama Moczulskiego organizowany przez Warszawski Związek Hodowców Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego.

Chcielibyśmy podziękować każdemu kto wziął udział w pokazie, poprzez wystawienie swoich najlepszych okazów, wzięcie udziału w wymianie nadwyżki hodowlanej, bądź tylko odwiedzenie wystawy. Wielkie podziękowania przekazujemy również Burmistrz Miasta Garwolin Pani Marzenie Świeczak oraz  Staroście Powiatu Garwolińskiego Panu Mirosławowi Walickiemu, którzy wsparli naszą wystawę i obieli ją swoim honorowym patronatem. Pani Burmistrz wzięła również udział we wręczeniu nagród dla osób biorących w nim udział. Dziękujemy również Dyrektorowi CSiK w Garwolinie Panu Jarosławowi Kargolowi oraz Zarządowi Warszawskiego Związku Gołębi Ozdobnych wraz z Prezesem Zbigniewem Rajskim za pomoc w organizacji. Dziękujemy również portalowi E-Garwolin za nagłośnienie i udokumentowanie wystawy. – podsumowują organizatorzy wystawy Paweł Frelek i Marcin Malitka.

Pokaz jest upamiętnieniem naszego brata i przyjaciela Adama Moczulskiego, który wraz z Marcinem zapoczątkował wystawy w Garwolinie, które tradycyjnie odbywają się w okolicach Święta Niepodległości i możemy zaryzykować stwierdzenie, że stały się znane przez hodowców w całej Polsce co jest jego ogromną zasługą i za co jesteśmy i zawsze będziemy mu wdzięczni. W następnych latach postaramy się godnie kontynuować tradycje garwolińskich wystaw. Organizując pokaz wspominamy również naszego zmarłego przyjaciela Krzysztofa Wesołowskiego – wielokrotnego mistrza oraz mistrza Polski w rasie Garłacz Siodłaty-Łapciaty, który brał udział w wszystkich wystawach oraz pomagał w ich organizacji. – dodają organizatorzy – Podsumowując możemy tylko powiedzieć każdemu kto pomógł w organizacji pokazu bądź wziął w nim udział DZIĘKUJEMY.

W pokazie udział wzięło około 400 gołębi z 33 ras wystawionych przez 36 wystawców. W ciągu dwóch dni halę przy Żwirki i Wigury odwiedziło wiele osób. Organizatorzy uważają pokaz za udany i liczą również na to, że w następnych latach pokazy będą się tylko rozrastać i stawać się coraz bardziej znane nawet wśród osób które nie mają nic wspólnego z gołębiami.

materiały prasowe, tekst i zdjęcia: organizatorzy, opracowanie: UM Garwolin

Zobacz również

Zbadaj się i zyskaj spokój!

Udostępnij LUX MED Diagnostyka zaprasza Panie w wieku od 45 do 74 lat na bezpłatne badania mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta