600 km na 600 lat Garwolina. Dołącz do biegowego wyzwania!

Różne są sposoby na uczczenie wyjątkowego jubileuszu 600-lecia miasta Garwolina. Najlepiej świętować razem. A gdyby tak wspólnymi siłami przebiec 600 km? Każdy tyle, ile może! Dołącz do wyzwania i 21 lipca pobiegnij razem z innymi mieszkańcami.

Od początku 2023 roku Garwolin celebruje jubileusz 600-lecia miasta. Już za dwa tygodnie, w ramach kilkudniowych obchodów rocznicowych, odbędzie się bieg „600 km na 600 lat Garwolina”.

– Tym razem nie będą to zawody, w których każdy indywidualnie będzie walczył o swój wynik. To będzie rodzaj biegowego wyzwania, podczas którego spróbujemy wspólnymi siłami pokonać symboliczne 600 km. Czy nam się to uda? I ile czasu będziemy na to potrzebowali? Przekonamy się już 21 lipca. Zapraszamy wszystkich – bez względu na wiek. Każdy może wziąć udział w tym wydarzeniu i dorzucić swoje kilometry – zachęca Jarosław Kargol, dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

Minimalna odległość, którą musi pokonać każdy, kto zgłosi się do udziału w wydarzeniu, to około 2,2 km, czyli jedno okrążenie wokół zbiornika retencyjnego. Czy można więcej? Oczywiście!

– W formularzu zapisów każdy z zawodników określa minimalną liczbę okrążeń, jaką chce pokonać. I nie musi być to koniecznie bieg. Można także maszerować. Najważniejsze, żebyśmy wspólnie osiągnęli zakładany cel – dodaje Michał Kopik, prezes Stowarzyszenia Truchtacz.pl

Wydarzenie odbędzie się 21 lipca na terenach przy zbiorniku retencyjnym w Garwolinie. Start biegowego wyzwania o godzinie 19:00. Biuro zawodów będzie czynne od godziny 18:30. W programie wydarzenia zaplanowano także koncert szantowego zespołu Żeglarze Portowi, animacje dla dzieci, wspólne biesiadowanie przy ognisku.

Jak dołączyć do wydarzenia? Formularz rejestracji oraz szczegółowy regulamin można znaleźć na stronie www.csik.garwolin.pl

Organizatorami wydarzenia są: Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz Stowarzyszenie Truchtacz.pl. Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Zadanie publiczne pn. „Biegnij w Garwolinie – cykl wydarzeń sportowo-rekreacyjnych” dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

Informacja prasowa CSiK

Zobacz również

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta