Znamy laureata konkursu na logo 600-lecia Garwolina

W 2023 roku obchodzić będziemy jubileusz 600-lecia nadania praw miejskich miastu Garwolin. W związku z tym ogłoszony został i rozstrzygnięty konkurs na opracowanie znaku graficznego – loga jubileuszu.

Konkurs miał charakter jednoetapowy, otwarty i był skierowany do grafików, projektantów, artystów plastyków, uczniów, studentów i absolwentów szkół oraz uczelni wyższych – osób fizycznych i osób prawnych oraz podmiotów nie posiadających osobowości prawnej, zamieszkałych na terenie Polski. Zgłoszone prace musiały być wykonane samodzielnie i być pracami autorskimi, dopuszczono również zgłoszenie maksymalnie 3 prac przez jednego autora.

Do siedziby Urzędu Miasta wpłynęło 49 autorskich projektów złożonych przez 27 uczestników, wśród których najmłodszy miał 8 lat. Zgłoszenia spłynęły z całej Polski od m.in. Bogatyni, po Poznań, Warszawę, Lublin i Garwolin. Przed komisją konkursową powołaną przez Burmistrza Miasta Zarządzeniem nr 82/2022 z dnia 8 sierpnia 2022 r. stanęło nie lada zadanie. Wybór pracy, która będzie oficjalnym logotypem identyfikującym wszelkie działania, wydarzenia, publikacje i innego rodzaju przedsięwzięcia realizowane w ramach obchodów jubileuszu miasta.

Wśród wymogów w regulaminie umieszczono wytyczne dla zwycięskiego projektu. Powinno jednoznacznie kojarzyć się z miastem, nawiązywać do tradycji, historii czy charakteru miasta, ale jednocześnie oddawać jego współczesny charakter. Musi również posiadać wysokie walory artystyczne i użytkowe oraz dobrze prezentować się w grafice kolorowej jak i monochromatycznej.

Komisja konkursowa zdecydowała o przyznaniu pierwszego miejsca pracy, której autorką jest Pani Anna Mucha – mieszkanka Miętnego i studentka architektury wnętrz na Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie. Laureatka konkursu otrzymuje nagrodę pieniężną na kwotę 2 000,00 zł ufundowaną przez Miasto Garwolin. Gratulujemy!

Komisja konkursowa podjęła także decyzje o zaprezentowaniu zwycięskiego logotypu 600-lecia Miasta Garwolina w późniejszym terminie w ramach obchodów jubileuszu.

Poziom konkursu był bardzo wysoki. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zainteresowanie i poświęcony czas.

Zobacz również

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta