Złote Gody 2022

W sobotę, 4 czerwca, w sali bankietowej Klimaty w Garwolinie odbyła się wyjątkowa uroczystość. Pary, które przeżyły razem 50 lat, odebrały z rąk burmistrza medale przyznane przez prezydenta Andrzeja Dudę. Odznaczenia za długoletnie pożycie małżeńskie to wyraz wdzięczności za lata pielęgnowania miłości, trwania przy sobie w tych dobrych i złych momentach, wyrozumiałość, cierpliwość dla partnera, małżeńskie poświęcenia.

Wśród małżeństw, którym zostały przyznane medale znaleźli się: Jadwiga i Mieczysław Belkowie, Grażyna i Krzysztof Bogatek, Elwira Raubo i Marian Cabaj, Elżbieta i Mieczysław Dębowscy, Barbara i Ryszard Dębscy, Barbara i Stefan Gawęda, Stanisława i Jan Głaszczka, Hanna i Józef Gromkowie, Genowefa i Henryk Góźdź, Barbara i Wacław Jaworscy, Barbara i Jan Kalinowscy, Teresa i Jerzy Kałaska, Helena i Klemens Kania, Zofia i Edward Kędziorek, Halina i Edward Koziccy, Krystyna i Michał Michalczyk, Teresa i Aleksy Nowiccy, Barbara i Jan Ornatowie, Irena i Jerzy Płodziszewscy, Halina i Antoni Pokojowy, Zdzisława i Eugeniusz Radomyscy, Jadwiga i Wojciech Rękawkowie, Krystyna i Jan Rosa, Barbara i Jan Sekuła, Jadwiga i Tadeusz Skorupa, Jolanta i Grzegorz Sobiechowie, Anna i Stanisław Szarkowie, Hanna i Bogdan Szarkowie, Krystyna i Zbigniew Szyszka, Zofia i Tadeusz Świesiulscy, Elżbieta i Wacław Talar, Jadwiga i Leopold Tukendorf, Marianna i Czesław Wielgosz, Weronika Maksymiuk-Winek i Tadeusz Winek, Hanna i Grzegorz Witak oraz Grażyna i Marian Wysoccy

Przed laty ślubowaliście sobie Państwo, że uczynicie wszystko, by wasze małżeństwa były zgodne, szczęśliwe i trwałe. Teraz jesteście dowodem na wagę raz danego słowa, na wartość złożonej przysięgi. Życzę, abyście dalej szli drogą życia ramię w ramię, byli dla siebie oparciem, nie ustawali we wzajemnej miłości i szacunku –  życzyła Burmistrz Miasta Marzena Świeczak.

Do życzeń dołączyli się kolejni goście: Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Ostolski, Radna Powiatu Garwolińskiego Agnieszka Sadowska-Janiec, a także ksiądz proboszcz Stanisław Szymuś i ksiądz proboszcz Stanisław Małek.

Po dekoracji par medalami nie zabrakło tradycyjnego “sto lat”, lampki szampana i tortu. Uroczystość uświetnili występem Julia Sędek i Łukasz Dąbrowski , którzy porwali kilka par do tańca. Jubilaci pytani o receptę na długie i szczęśliwe małżeństwo obok miłości wymieniali tolerancję, wyrozumiałość i konieczny warunek: umiejętność kompromisu.

Dostojnym Jubilatom gratulujemy wspólnie przeżytych 50. lat i życzymy wiele zdrowia i pomyślności na kolejne lata.

Zobacz również

Spędź z nami czas w czerwcu

Udostępnij W czerwcu będzie się działo! Dni Garwolina to coroczne święto miasta, z bogatym programem w którym każdy znajdzie cos dla siebie. Poza tym Rajd...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta