Seniorzy dla seniorów

„Mazowsze dla seniorów” to jeden z kilkunastu programów wsparcia samorządu województwa mazowieckiego, z którego w tym roku skorzystali seniorzy z Garwolina. Dzięki inicjatywie Miejskiej Rady Seniorów, po długim okresie pandemii i izolacji, seniorzy  z Garwolina wyjechali na drugi koniec Mazowsza, by czerpać inspiracje i być wzorem dla innych seniorów.

– Nasi seniorzy są to osoby niezwykle aktywne, które z wielkim zaangażowaniem włączają się w życie i działania lokalnych społeczności. Dla samorządu są niczym drogowskaz wskazujący kierunki polityki senioralnej miasta. Chętnie wsłuchujemy się w potrzeby, korzystamy z doświadczenia, energii i pomysłów – podkreśla burmistrz Garwolina Marzena Świeczak. – Taki wyjazd to świetna okazja, by lepiej poznać siebie wzajemnie, swoje potrzeby i potencjał, co owocuje w przyszłości i przekłada się na inicjatywy senioralne i realne działania na rzecz seniorów – dodaje.

Szczegóły dotyczące podpisania umowy w artykule Seniorzy z Garwolina ze wsparciem z Mazowsza i Garwolina

W ramach nowego programu Mazowsza, Miasto Garwolin otrzymało dofinansowanie w wysokości 20 000,00 zł na pokrycie 80 % kosztów projektu. Miasto Garwolin wsparło ten projekt dodatkowo kwotą 5 000,00 zł. W ramach inicjatywy pn. „Seniorzy dla seniorów”, Miejska Rada Seniorów w Garwolinie we współpracy z Klubem Seniora w Garwolinie zorganizowały dla blisko 50 seniorów trzydniowy wyjazd krajoznawczo-integracyjny do Płocka, Torunia i Sierpca, połączony ze spotkaniem studyjnym i wymianą doświadczeń z Płocką Radą Seniorów oraz przedstawicielami władz miasta Płocka. Dyrektor Wydziału Kultury i Wspierania Inicjatyw Społecznych Monika Maron, Kierownik Referatu Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi i Wolontariatu Daniel Urbański oraz Przewodniczący Płockiej Rady Seniorów Andrzej Markowski opowiedzieli o historii oraz inicjatywach Płockiej Rady Seniorów. Przedstawiciele seniorów z Garwolina nawiązali w Centrum Aktywności Seniora w Płocku cenne kontakty. – Takie wyjazdy to wspaniała forma współpracy, dzięki której można poznać działalność organizacji senioralnych na innym terenie i wymienić się cennymi pomysłami – zaznaczają Sławomir Ziędalski Prezes Miejskiej rady Seniorów w Garwolinie oraz Grażyna Makulec Prezes Klubu Seniora w Garwolinie. Naszym seniorom towarzyszyła Burmistrz Miasta Garwolina Marzena Świeczak.

Program wyjazdu obejmował także zwiedzanie Płocka – historycznej stolicy Mazowsza i dawnej stolicy Polski, Torunia – miasta wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO oraz zwiedzanie Skansenu Wsi Mazowieckiej w Sierpcu – jednego z największych tego typu obiektów w Polsce.

Zadanie pn. Wzrost aktywizacji społecznej seniorów na Mazowszu i wsparcie działań Miejskiej Rady Seniorów w Garwolinie poprzez organizację i realizację inicjatywy pn. „Seniorzy dla seniorów” współfinansowano ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

 

Zobacz również

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta