Młodzi wyśpiewali „Melodie wolności”

Ponad 30 wykonawców wzięło udział w organizowanym przez Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie Festiwalu Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Melodie wolności”. Młodzi wokaliści sięgnęli po utwory żołnierskie, jak i piosenki z gatunku piosenki poetyckiej czy muzyki popularnej.

Powstały w czasach walki o niepodległość, opowiadają o wolności, o miłości do ojczyzny, budują w nas poczucie wspólnoty i narodowej tożsamości. Takie są „Melodie wolności”, które 9 listopada wyśpiewali uczestnicy festiwalu. Na scenie Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie wystąpiło 32 wykonawców. Wśród nich byli soliści, duety, a nawet kilkudziesięcioosobowe zespoły.

– Festiwal powrócił do naszego kalendarza wydarzeń po długiej przerwie, ale cieszymy się, że tak wiele osób, szkół odpowiedziało pozytywnie na nasze zaproszenie i mamy nadzieję, że będziemy się spotykać co rok, by przypominać te ważne i piękne utwory – mówi Jarosław Kargol, dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

W uroczystym otwarciu festiwalu wzięła udział burmistrz Garwolina Marzena Świeczak. Zadaniem uczestników było wykonanie jednego utworu odwołującego się do historii Polski – do wydarzeń historycznych związanych z walką o wolność i/lub powstałego w tym czasie, odnoszącego się do zagadnienia wolności i miłości do ojczyzny, promującego postawy patriotyczne. Utwory mogły pochodzić zarówno z katalogu pieśni patriotycznych i żołnierskich, jak również piosenek z nurtu muzyki popularnej, rockowej, poezji śpiewanej.

Uczestnicy festiwalu byli oceniani w 3 kategoriach wiekowych. Wśród najmłodszych, uczniów szkół podstawowych klas I-III, jury postanowiło nagrodzić pierwszym miejscem zespół „Kostka cukru” z Publicznej Szkoły Podstawowej w Górznie, a drugim miejscem – Emilię Dziubak z Publicznej Szkoły Podstawowej w Sobolewie. Komisja konkursowa wyróżniła także Bogumiła Wielgosza i Wiktorię Kaczyńską z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Garwolinie, Jagodę Elmerych z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Garwolinie oraz Jagodę Gałązkę z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zgórzu.

W kategorii klas IV-VIII szkół podstawowych zwyciężyła Emilia Głodek z Publicznej Szkoły Podstawowej w Trojanowie. Drugie miejsce zajęła Julia Poświata z Publicznej Szkoły Podstawowej w Sobolewie. Komisja przyznała także dwa trzecie miejsca – dla Gabrieli Zając i zespołu wokalnego z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Garwolinie.

Wyróżnienia w tej kategorii trafiły do Marii Baranowskiej i Marii Zielińskiej z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Garwolinie oraz Zofii Krzysztoszek z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Garwolinie.

W kategorii szkół ponadpodstawowych pierwsze miejsce zajął Wojciech Mańkowski z Liceum Ogólnokształcącego w Sobolewie, a drugie wyśpiewała sobie Roksana Mikulska z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie.

Fot. Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie (pełna galeria zdjęć pod linkiem GALERIA ZDJĘĆ)

Zobacz również

Spędź z nami czas w lutym

Udostępnij Sportowe emocje, bal pełen wrażeń na zakończenie karnawału, koncert, wystawa, spotkanie autorskie, stałe sekcje w bibliotece i domu kultury, bogata oferta zajęć na ferie...

Czytaj więcej

Gramy dla Wiktorii Kaczyńskiej

Udostępnij Po raz kolejny zapraszamy do udziału w turnieju charytatywnym na rzecz Wiktorii Kaczyńskiej. Tym razem organizatorzy zapraszają na Walentynkowy Turniej Siatkarski w najbliższą niedzielę,...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta