Mazowiecki program do nauczania zdalnego dla Garwolina

Miasto Garwolin pozyskało sprzęt komputerowy o wartości ok. 128 000,00 zł. dla nauczycieli i uczniów garwolińskiej „Jedynki”. Burmistrz Miasta Marzena Świeczak oraz Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska w piątek przekazały Dyrektor Szkoły Beacie Liszko pakiet do nauczania zdalnego.

Dziękujemy Samorządowi Mazowsza, a w szczególności Członkom Zarządu Województwa Mazowieckiego Pani Janinie Ewie Orzełowskiej i Pani Elżbiecie Lanc oraz Dyrektorowi Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu Panu Mirosławowi Krusiewiczowi i pracownikom za wsparcie i pomoc przy realizacji mazowieckiego programu do nauczania zdalnego w Garwolinie.

Miasto Garwolin w partnerstwie z Samorządem Województwa Mazowieckiego realizuje projekt pn. „Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego” w ramach X Osi priorytetowej „Edukacja dla rozwoju regionu”, Działania 10.1 „Kształcenie i rozwój dzieci i młodzieży”, Poddziałania 10.1.1 „Edukacja ogólna”, którego celem jest podniesienie jakości nauczania w min. 200 szkołach z terenu Województwa Mazowieckiego poprzez zakup sprzętu i oprogramowania oraz przeprowadzenie szkoleń mających na celu przygotowanie szkół, nauczycieli i uczniów do nauki zdalnej.

W ramach projektu Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marii Konopnickiej w Garwolinie otrzymuje pakiet sprzętu w postaci: 8 zestawów komputerowych, 13 laptopów, 12 tabletów, 13 drukarek laserowych, 1 urządzenia wielofunkcyjnego, 1 projektora multimedialnego, 1 monitora interaktywnego, 5 mobilnych zestawów routerów wifi wraz z kartami SIM i świadczeniem usługi pakietowej transmisji danych przez okres 12 miesięcy oraz pakiet oprogramowań wspierających naukę zdalną. Ponadto wsparciem szkoleniowym w zakresie nauczania zdalnego objęci zostaną nauczyciele i uczniowie. Dostawa sprzętu, oprogramowania i przeprowadzenie szkoleń w ramach projektu odbywa się etapami.

Mamy pandemię i staramy się wesprzeć szkoły – podkreśliła Marszałek Województwa Mazowieckiego – Mam nadzieję, że chociaż w części pomożemy w trudnej pracy zarówno pedagogom jak i uczniom. W tym momencie przygotowujemy budżet na następny rok i oczywiście na edukację również będą środki, więc mam nadzieję, że spotkamy się na drugi rok z nowymi dofinansowaniami dla szkół.

Miasto Garwolin w partnerstwie z Samorządem Województwa Mazowieckiego realizuje projekt pn. „Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego” w ramach X Osi priorytetowej  „Edukacja dla rozwoju regionu”, Działania 10.1 „Kształcenie i rozwój dzieci i młodzieży”, Poddziałania 10.1.1 „Edukacja ogólna”, którego celem jest podniesienie jakości nauczania w 472 szkołach z terenu Województwa Mazowieckiego poprzez zakup sprzętu i oprogramowania oraz przeprowadzenie szkoleń mających na celu przygotowanie szkół, nauczycieli i uczniów do nauki zdalnej. W ramach projektu Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marii Konopnickiej w Garwolinie otrzymała pakiet sprzętu w postaci: zestawów komputerowych, laptopów, drukarek, urządzenia wielofunkcyjnego, projektora multimedialnego, monitora interaktywnego oraz pakiet oprogramowań wspierających naukę zdalną. Ponadto wsparciem szkoleniowym w zakresie nauczania zdalnego objęci zostaną nauczyciele i uczniowie. Wartość projektu wynosi 70 624 291, 63 zł, natomiast dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej wynosi: 45 499 838, 76 zł. W ramach projektu Samorząd Miasto Garwolina otrzymał pakiet sprzętu o wartości ok. 128 000,00 zł.

 

Zobacz również

Weekend z Mikołajem

Udostępnij Ten od prezentów, ten w czerwonym ubraniu i z wielkim brzuchem, ten na którego czekają dzieci – Mikołaj w niedzielę 4 grudnia gościł w...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta