Garwolińskie No Name dziekuje za wsparcie

24 kwietnia 2019 roku w słonecznym Orlando miały miejsce Mistrzostwach Świata w cheerleadingu – ICU 2019 w Freestyle Pom w kategorii junior. Polskę reprezentowały dziewczęta z garwolińskiego MG-T UKS „NO NAME”. W tej kategorii zgłosiło się 18 zespołów z całego świata.

W tym roku w kategorii w Freestyle Pom w kategorii junior najlepsi na świecie okazali się reprezentanci Japonii. Srebro zdobyła narodowa reprezentacja Stanów Zjednoczonych. Brąz wywalczył Meksyk. Dziewczęta z Garwolina zajęły 11 zostawiając na parkiecie swoje serce, dając z siebie wszystko.

Jesteśmy zadowoleni z występu naszych tancerek – zatańczyły swoje – podsumowuje występ Zofia Kisiel. Zadowolony jest również Prezes Polskiego Stowarzyszenia Cheerleaders, który obserwował występ naszych podopiecznych w Orlando. Poziom był wyrównany. Kolejny zespół, który zajął 10 miejsce zdobył 67,36. Do I miejsca zabrakło tancerkom z Garwolina  21,93 pkt. W Polsce zespół  DREAM TEAM JUNIOR na MP 2019 w Kielcach zdobył I miejsce wyprzedzając zespół z Krakowa o 34 pkt.

Dziewczęta są szczęśliwe i dumne, że to właśnie one, tancerki z małego miasteczka, mogły reprezentować Polskę, swoje województwo, miasto i szkołę na tak prestiżowych zawodach jakimi są Mistrzostwa Świata, spełniając przy tym swoje marzenia. Cieszą się, że mogły poznać innych ludzi, ich kultury, oraz wymienić się doświadczeniami i pamiątkami, szlifując przy tym swój język angielski. Mogły nauczyć się samodzielności i odpowiedzialności w codziennych czynnościach poza granicami kraju.  Doświadczyły klimatu prawdziwej, zdrowej rywalizację w duchu fair play, której w Polsce dopiero się uczymy.

Z pewnością zaskoczyła ich kultura osobista ludzi oraz  szacunek i podziw do sportu jakim jest cheerleading. Każdy chciał nam pomóc byśmy poczuli się jak u siebie w domu. W wolnym czasie zwiedziły parki Walta Disneya. Każdy park był niesamowity i oferował moc niezapomnianych wrażeń. Na początek Wide World of Sports Complex, gdzie odbywały się zawody. Jest tam mnóstwo obiektów sportowych. Następnie Magic Kingdom, w którym dziewczęta mogły obejrzeć paradę postaci bajkowych oraz fantastyczną iluminację świetlną na tle niesamowitych  fajerwerków. Kolejny park to świat przyrody (bajeczne drzewo i Mount Everest, na którym znajduje się Roller Coaster) w Animal. Hollywood Studios przybliżył nasze dziewczęta do świata gwiazd i legendarnych filmów. Tancerki zwiedziły również jeden z parków wodnych Typhoon Lagoon.

Po 7 dniach wspaniałej przygody trzeba było wróć do kraju. W poniedziałek,29 kwietnia, około godziny 17 wylądowaliśmy na warszawskim lotnisku. Tu zrobili nam niespodziankę rodzice i młodsze koleżanki. Przemówienie, kwiaty, złote medale przygotowane przez rodziców miały niesamowitą wymowę. Dla rodziców bowiem to ich dzieci były najlepsze. Ruszyliśmy do Garwolina, gdzie czekała nas kolejna niespodzianka. Runda po Garwolinie i prosto pod SP5, gdzie przywitała nas Pani Burmistrz i nasi kibice.

Oto bohaterki naszego przedsięwzięcia:

Jowita Ositek, Alicja Mikulska, Julia Szopa, Oliwia Zduniak, Gabriela Gora, Joanna Brzeźnicka, Dominika Iwanenko – z Publicznej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Nr 5 w Garwolinie,
Julia Domarecka z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Garwolinie,
Karolina Krykant,  Wiktoria Kondej z Publicznej Szkoły Podstawowowej Nr 2 w Garwolinie,
Oliwia Bukowska, Zuzanna Grzeszczak z Publicznej Szkoły Podstawowej w Trąbkach,
Zofia Piskała z Publicznej Szkoły Podstawowej w Wildze,
Matylda Sokół z Publicznej Szkoły Podstawowej w Pilawie,
Kornelia Błażejczyk z Publicznej Szkoły Podstawowej w Starym Pilczynie,
Sandra Pałyska, Wiktoria Pałyska, Zofia Górska, Ewelina Rękawek z Publicznej Szkoły Podstawowej w Michałówce
Nikola Owczarczyk – mieszkanka Leszna.

Nie byłoby tego wszystkiego gdyby nie rodzice tancerek. To właśnie od nich otrzymaliśmy największe wsparcie. To oni na pierwszym spotkaniu założyli, że ich dzieci wyjadą na Mistrzostwa Świata, co za tym idzie rodzice wsparli w największej części i pomagali w organizacji całego przedsięwzięcia.

Nie możemy zapomnieć o wsparciu ze strony Samorządu Województwa Mazowieckiego, które pozwolę sobie wymienić w pierwszej kolejności oraz samorządy lokalne: Gmina Garwolin, Łaskarzew i Wilga, miasto Garwolin i Pilawa oraz Starostwo Powiatu Garwolińskiego, szkoły, do których uczęszczają na co dzień tancerki: PSP w Pilawie jako pierwsza pokazała, jak można pomóc nam, potem szkoła w Michałówce, Trąbkach i Wildze. Gościliśmy u nich prezentując, czym na co dzień się zajmujemy w wolnym czasie, by wiedzieli, komu pomagają. Niestety nie gościliśmy we wszystkich szkołach z braku czasu, ale obiecujemy, że jeżeli tylko będą jeszcze chcieli nas oglądać zagościmy w murach ich szkół. Oczywiście nie zabrakło  prywatnych darczyńców:

 1. BARTEX WILGA Skład Materiałów Budowlanych,
 2. CENTRUM PRAC INTROLIGATORSKICH,
 3. CENTRU SPORTU I KULTURY,
 4. DEZ DER,
 5. DIAVOLLA,
 6. EKOLIDER,
 7. Gospodarstwo Sadownicze „FRUCTUS”
 8. HUTA SZKŁA CZECHY ,
 9. INTELLIGENT TECHNOLOGIES,
 10. KRUGER&MATZ,
 11. LECHPOL,
 12. MARGAZ,
 13. OCHNIK,
 14. OSM Garwolin,
 15. Pękul Anna,
 16. Piekarnia Tarański
 17. Piekarnia Mianowski,
 18. PLAST BET,
 19. Płatek Barbara i Ryszard,
 20. PSS „Społem” Garwolin,
 21. RSRH „SCH”
 22. WSS „SPOŁEM” Warszawa Południe,
 23. ZELLER PLASTIK GARWOLIN

Podziękowania ślemy  Fundacji SPORTOWCY DZIECIOM, dzięki której ludzie dobrej woli przekazali nam 1% , oraz tym,  którzy pomogli nam wspierając nas na pomagaj.pl.

Jesteśmy zadowolone i bogatsze o nowe doświadczenia oraz niezapomniane wrażenia, a przede wszystkim wiemy, że idziemy w dobrym kierunku. Mamy nadzieję, że do kolejnych MŚ rozwiążą się sprawy nurtujące polskie cheerleaderki i cały ruch cheerleaders w Polsce i w 2020 roku najlepsze zespoły z Polski będą mogły reprezentować nasz kraj na Mistrzostwach Świata i Europy – dodaje Zofia Kisiel

Opiekunkami reprezentacji Polski były: Izabela Nierwińska i Zofia Kisiel.

materiały prasowe, opracowanie UM 

Zobacz również

Uczennice KLO promują czytelnictwo

Udostępnij Uczennice Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Garwolinie: Julia Cąkała, Roksana Skoczylas, Małgorzata Prasuła i Magda Ostaszewska biorą udział w konkursie „#cojaczytam”,...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta