Fabryka Avon i miasto Garwolin – sąsiedzka przyjaźń i owocna współpraca teraz na ekranie!

Avon jest w Garwolinie od ponad 25 lat. Zdajemy sobie sprawę z tego, że jesteśmy ważną częścią lokalnej społeczności, ale też cieszymy się, że czujemy, że dla lokalnej społeczności jesteśmy ważną firmą – ta wypowiedź Jakuba Żurowskiego, dyrektora fabryki Avon w Garwolinie, w najnowszej produkcji TVS opowiadającej o wieloletniej współpracy zakładu i miasta, najlepiej pokazuje, jak silny stał się związek między nimi i stanowi zapowiedź dalszych wspólnych inicjatyw.

Dobry sąsiad

W środę, 14 lutego fabryka Avon była bohaterem jednego z odcinków nadawanego w ogólnopolskiej telewizji TVS programu „Biznes bez granic”, który ukazuje widzom losy i sposób funkcjonowania firm zlokalizowanych w Polsce, które osiągnęły międzynarodową renomę. Ten sukces nie byłby możliwy, gdyby nie współpraca z lokalną społecznością, miastem Garwolin i wsparcie, jakie fabryka otrzymuje od nich na co dzień.

Firma Avon Garwolin jest naszym bardzo dobrym sąsiadem. Nie wyobrażam sobie Garwolina bez firmy Avon podkreśla w kilkunastominutowym filmie burmistrz Garwolina, pani Marzena Świeczak. Włodarz miasta zaznacza, że oprócz bycia największym pracodawcą w regionie, firma od lat aktywnie angażuje się w codzienne życie mieszkańców miasta i gminy. – Pierwszą inwestycją, która była realizowana przy współudziale firmy Avon, była budowa krytej pływalni miejskiej. Później sportowcy cieszyli się z nowego budynku szatniowego, cieszyły się też dzieci, gdyż firma dofinansowała nam boisko przy Szkole Podstawowej nr 1.

Od tamtej pory wspólnymi siłami powstawały także między innymi place zabaw, skatepark i lodowisko.

Współpraca, która służy wszystkim

Symbolem harmonijnej i efektywnej współpracy miasta oraz Avon Garwolin może być, organizowany nieprzerwanie od 2010 roku, bieg „Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie”. Rokrocznie przyciąga on setki uczestników, nie tylko z regionu, lecz także z całej Polski. Jego głównym celem jest włączenie sąsiadów fabryki, ale nie tylko, w walkę z przemocą.

Firma sama dzwoni do Samorządu z pytaniem, w czym i jak może pomóc i to jest bardzo cenne – podsumowuje pani burmistrz. Połączenie sił pomiędzy miastem a przedsiębiorstwem służy wszystkim – przyczynia się do podejmowania coraz bardziej innowacyjnych działań, rozwoju regionu, ale też pomaga radzić sobie z najbardziej kryzysowymi sytuacjami. Takimi właśnie były np. pandemia COVID-19 czy wybuch wojny na Ukrainie.

Tak jak Avon jest ważny dla Garwolina, tak Garwolin jest bardzo ważny dla Avon. To nie jest przypadkowe miejsce, w którym ta fabryka po prostu jest – dodaje w filmie Jakub Żurowski, dyrektor Avon Garwolin, podkreślając, że pracownicy zakładu doskonale zdają sobie sprawę z lokalnej sytuacji. Pokazuje to również wolontariat, który pracownicy realizują na rzecz lokalnych fundacji i stowarzyszeń.

Wspólna przyszłość

Zainteresowanych zobaczeniem fabryki i pracy w niej od środka zachęcamy do obejrzenia powtórki materiału poświęconego Fabryce Avon w Garwolinie, który wyemitowany został po raz pierwszy 14 lutego 2024 w ogólnopolskiej telewizji TVS, dostępnej za pośrednictwem większości operujących nadajników satelitarnych oraz sieci kablowych. Kolejna emisja odbędzie się już dziś, 21 lutego o godzinie 16:30. Z materiałem można zapoznać się także w dowolnej chwili na stronie internetowej TVS:

https://tvs.pl/tv/biznes-bez-granic-avon/

materiały prasowe AVON

Zobacz również

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta