Dotacja na remont szkolnej stołówki i doposażenie kuchni w “Jedynce”

Miasto Garwolin otrzyma wsparcie finansowe w wysokości 80 000,00  zł na doposażenie i poprawę standardu obecnie funkcjonującej stołówki szkolnej w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im. Marii Konopnickiej w ramach programu „Posiłek w szkole i w domu”.

Duży wpływ na komfort nauki oraz jej efektywność ma wygląd pomieszczeń szkolnych, szczególnie klas. Jednak oprócz nich jest jeszcze jedna sala, w której uczniowie spędzają dużo czasu – a mianowicie stołówka, która jest niezwykle ważnym pomieszczeniem w szkole.

Na doposażenie i poprawę standardu stołówki szkolnej w ramach programu „Posiłek w szkole i w domu”, w 2019 roku otrzymaliśmy i zrealizowaliśmy dotacje w wysokości 80 000,00  zł w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 im. Janusza Korczaka.  Więcej na ten temat pod linkiem: https://garwolin.pl/rewolucja-w-szkolnej-stolowce/.

Dwa lata później, w 2021 roku udało się pozyskać dotację w wysokości 80 000,00  zł i zrealizować remont i doposażenie stołówki i kuchni w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. 1 Pułku Strzelców Konnych w Garwolinie. Więcej na ten temat pod linkiem: https://garwolin.pl/dostaniemy-wsparcie-na-remont-i-wyposazenie-szkolnej-stolowki/.

Teraz przyszedł czas na Publiczną Szkołę Podstawową nr 1 im. Marii Konopnickiej w Garwolinie. W tym roku Miasto Garwolin złożyło wniosek o udzielenie wsparcia finansowego na doposażenie i poprawę standardu obecnie funkcjonującej stołówki szkolnych w tejże szkole. Szkoła znalazła się w gronie placówek wybranych przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty do dofinansowania. W całym województwie mazowieckim dofinansowanie otrzyma jedynie 61 szkół. Umowa na dotację została podpisana 26 czerwca 2023 z Wojewodą Mazowieckim reprezentowanym przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty. W ramach umowy zaplanowano przeprowadzenie remontu stołówki szkolnej oraz doposażenie kuchni w sprzęt tj. szatkownicę do warzyw, maszynkę do mielenia mięsa, dwie szafy chłodnicze, bemar oraz komplet garnków ze stali.

Głównie ze względów finansowych nie przeprowadzono w szkole od dawna generalnego remontu. Posiadany obecnie na wyposażeniu sprzęt jest często naprawiany, co podnosi koszty eksploatacji. Wsparcie finansowe pozwoli na doposażenie i poprawę standardu funkcjonującej stołówki (kuchnia i jadalnia), poprawi warunki pracy i usprawni pracę w kuchni, umożliwi wydawanie większej liczby posiłków o wysokiej jakości, a także zapewni wyższy komfort ich spożywania. Przewidujemy, że wsparcie finansowe pozwoli na przygotowanie posiłków dla wszystkich chętnych uczniów i pracowników szkoły .

Zgodnie z programem „Posiłek w szkole i w domu” wnioskodawca musi wnieść wkład własny w wysokości co najmniej 20 % kwoty kosztów realizacji zadania objętego wsparciem finansowym. W przypadku „Jedynki” zaplanowano wkład rzeczowy w wysokości 20.000,00 zł brutto. Całkowita wartość zadania to 100 000 zł.

– Podziękowania należą się pani dyrektor Beacie Liszko oraz pracownikom szkoły za świetne określenie potrzeb placówki i współpracę przy opracowaniu bardzo dobrego wniosku – informuje Burmistrz Garwolina Marzena Świeczak. Wiele wskazuje na to, że w następnym roku szkolnym uczniowie będą cieszyć się nowym miejscem do spożywania posiłków. W lipcu zaplanowane jest podpisanie umowy z wykonawcą.

Zobacz również

Zbadaj się i zyskaj spokój!

Udostępnij LUX MED Diagnostyka zaprasza Panie w wieku od 45 do 74 lat na bezpłatne badania mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta