Dostaniemy wsparcie na remont i wyposażenie szkolnej stołówki

Miasto Garwolin otrzyma wsparcie finansowe w wysokości 80 000,00  zł na doposażenie i poprawę standardu obecnie funkcjonującej stołówki szkolnej w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. 1 Pułku Strzelców Konnych w ramach programu „Posiłek w szkole i w domu”.

Duży wpływ na komfort nauki oraz jej efektywność ma wygląd pomieszczeń szkolnych, szczególnie klas. Jednak oprócz nich jest jeszcze jedna sala, w której uczniowie spędzają dużo czasu – a mianowicie stołówka, która jest niezwykle ważnym pomieszczeniem w szkole.

W tym roku Miasto Garwolin złożyło wniosek o udzielenie wsparcia finansowego na doposażenie i poprawę standardu obecnie funkcjonujących stołówek szkolnych w dwóch szkołach publicznych z terenu miasta. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. 1 Pułku Strzelców Konnych jako jedna z 5 w powiecie garwolińskim, znalazła się w gronie placówek wybranych przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty do dofinansowania. W całym województwie mazowieckim dofinansowanie otrzyma jedynie 78 szkół.

Głównie ze względów finansowych nie przeprowadzono w szkole od dawna generalnego remontu. Posiadany obecnie na wyposażeniu sprzęt jest często naprawiany, co podnosi koszty eksploatacji. Wsparcie finansowe pozwoli na doposażenie i poprawę standardu funkcjonującej stołówki (kuchnia i jadalnia), poprawi warunki pracy i usprawni pracę w kuchni, umożliwi wydawanie większej liczby posiłków o wysokiej jakości, a także zapewni wyższy komfort ich spożywania. Przewidujemy, że wsparcie finansowe pozwoli na przygotowanie posiłków dla wszystkich chętnych uczniów i pracowników szkoły – informuje Dyrektor szkoły Adam Wyskwar.

Zgodnie z programem „Posiłek w szkole i w domu” wnioskodawca musi wnieść wkład własny w wysokości co najmniej 20 % kwoty kosztów realizacji zadania objętego wsparciem finansowym. W przypadku „Dwójki” zaplanowano wkład rzeczowy w wysokości 20.000,00 zł brutto.

– Szczególne podziękowania należą się panu dyrektorowi Adamowi Wyskwarowi oraz pracownikom szkoły za świetne określenie potrzeb placówki i współpracę przy opracowaniu bardzo dobrego wniosku – informuje Burmistrz Garwolina Marzena Świeczak.

Wszystko wskazuje na to, że w następnym roku szkolnym uczniowie będą cieszyć się nowym miejscem do spożywania posiłków. W czerwcu zaplanowane jest podpisanie umowy na dofinansowanie.

Fot. sp2garwolin

Zobacz również

Weekend z Mikołajem

Udostępnij Ten od prezentów, ten w czerwonym ubraniu i z wielkim brzuchem, ten na którego czekają dzieci – Mikołaj w niedzielę 4 grudnia gościł w...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta