30 stycznia po raz 30.! Dołącz do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Podczas jubileuszowego 30. Finału Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra dla okulistyki dziecięcej, a dokładniej dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

– Wzrok to najważniejszy zmysł człowieka. Jakiekolwiek problemy z nim związane wpływają na ogólny rozwój i poznawanie świata, dlatego tak istotne jest szybkie stwierdzenie ewentualnych nieprawidłowości i podjęcie leczenia, a czynnikiem niezbędnym do prawidłowej diagnozy i wdrożenia terapii jest nowoczesny sprzęt, którego polskim placówkom brakuje. Oddziały i pododdziały okulistyki dziecięcej oraz wydzielone łóżka dziecięce w oddziałach okulistyki dla dorosłych działają w 25 ośrodkach w 17 miastach Polski. W całym kraju są też poradnie okulistyki dziecięcej, które również wymagają wyposażenia w nowoczesny sprzęt okulistyczny. Rokrocznie na oddziałach okulistyki dziecięcej hospitalizowanych jest kilkanaście tysięcy pacjentów. Jednymi z najczęstszych powodów, dla których dzieci trafiają do specjalistów z zakresu okulistyki, są – poza pogorszeniem ostrości wzroku – jaskra, zaćma, różnego rodzaju urazy, anomalie rozwojowe i nowotwory. Wiele tych schorzeń wymaga wykonania zabiegów operacyjnych – w 2019 roku przeprowadzono ich blisko 650, z czego najwięcej, ponad 25%, stanowiły operacje guzów*. Specjaliści uwagę zwracają również na krótkowzroczność wśród dzieci i młodzieży, która w coraz większej liczbie krajów przybiera charakter epidemiczny, co ma bezpośredni związek z nadmiernym korzystaniem z urządzeń elektronicznych – informuje Fundacja WOŚP.

Za pieniądze zebrane podczas 30. Finału mają zostać zakupione angiografy dwupłaszczyznowe do leczenia siatkówczaka – najczęstszego nowotworu złośliwego gałki ocznej u dzieci, oftalmoskopy do badania dna oka, lampy szczelinowe do diagnostyki przedniego odcinka oka, tonometry do pomiaru ciśnienia śródgałkowego (rogówki i soczewki), synoptofory do pomiaru kąta zeza, urządzenia OCT do bezinwazyjnej diagnostyki schorzeń, tomografia dnia oka, mikroskopy i stoły operacyjne.

Chcesz zostać wolontariuszem? Sprawdź, jak to zrobić!

Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie właśnie rozpoczyna rejestrację wolontariuszy, którzy będą kwestować podczas 30. Finału WOŚP. W tym roku w zbiórce będzie mogło wziąć udział 75 wolontariuszy.

W związku z ograniczoną liczbą wolontariuszy sztab zastrzega sobie prawo do weryfikacji zgłoszeń i odrzucenia zgłoszenia wolontariusza bez podania przyczyny. Szkoły i inne placówki publiczne mogą zgłosić maksymalnie 5 wolontariuszy.

– Prosimy o przemyślane decyzje. Bycie wolontariuszem zobowiązuje. Bardzo zależy nam na tym, żeby osoby, które zdecydują się wziąć udział w Finale, były gotowe kwestować bez względu na pogodę, przynajmniej przez kilka godzin. Sukces naszej zbiórki mierzy się nie tylko w hojności mieszkańców, ale także w zaangażowaniu wolontariuszy – mówi Justyna Dybcio z Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, szef garwolińskiego sztabu WOŚP.

Jak zostać wolontariuszem?

  • Upewnij się, że akceptujesz wszystkie warunki regulaminu wolontariusza
  • Sztab przy Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie prowadzi wyłącznie rejestrację online. Wejdź na stronę www.iwolontariusz.wosp.org.pl/login, załóż konto i zarejestruj się. UWAGA! Osoby niepełnoletnie nie mogą dokonać samodzielnej rejestracji – konto musi zostać założone przez rodzica lub prawnego opiekuna. Do prawidłowej rejestracji potrzebne będą dane osobowe, numer pesel oraz zdjęcie. Podczas rejestracji należy wybrać sztab, wpisując w wyszukiwarce sztabów: Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.
  • Po zarejestrowaniu zgłoszenie oczekuje na akceptację zdjęcia oraz weryfikację danych.
  • Sztab skontaktuje się z zakwalifikowanymi wolontariuszami w celu weryfikacji danych podanych w formularzu rejestracji i potwierdzeniu udziału w 30. Finale WOŚP.

Rejestracja wolontariuszy w sztabie przy Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie trwa do 10 grudnia lub do wyczerpania limitu miejsc.

Więcej informacji na www.csik.garwolin.pl lub www.garwolin-2875.wosp.pl

Zobacz również

Nabór do żłobka – informacja

Udostępnij Wyniki naboru rekrutacji do projektu pt.: „Garwolińska Kraina Malucha – Ułatwianie powrotu do aktywności zawodowej osób sprawujących opiekę nad dziećmi do lat 3.” dostępne są...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta