Zmiana w sposobie składania wniosku o dowód osobisty

Od 27 lipca nie można złożyć wniosku o wydanie dowodu osobistego przez Internet. Osoba ubiegająca się o dowód musi osobiście złożyć wniosek o jego wydanie. Ma to związek z wdrażanym przez MSWiA nowym dowodem osobistym zawierającym odciski palców.

Departament Spraw Obywatelskich Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji poinformował, że z dniem 19 lipca wszedł w życie przepis, zgodnie z którym złożenie wniosku w formie dokumentu elektronicznego było możliwe do 26 lipca br. Po tym terminie usługi składania wniosków o wydanie dowodu osobistego przez internet, zarówno dla osoby dorosłej jak i dziecka/podopiecznego, zostały wyłączone. Informacja na ten temat jest dostępna w serwisie www.gov.pl w zakładce “Uzyskaj dowód osobisty”.

Usługa składania wniosków o wydanie dowodu osobistego przez Internet dla dziecka do 12. roku życia zostanie uruchomiona w terminie wdrożenia rozwiązań technicznych umożliwiających wydawanie dowodu osobistego zawierającego odciski palców.

Przypominamy, że wniosek o wydanie dowodu osobistego można złożyć w dowolnym urzędzie gminy/miasta na terenie kraju. W Garwolinie wniosek można złożyć w Urzędzie Stanu Cywilnego, ul. Staszica 15. Dowód osobisty odbiera się w tym samym urzędzie, w którym nastąpiło złożenie wniosku.

Zobacz również

Nasze miasto się spisuje

Udostępnij Od początku Narodowego Spisu Powszechnego do dnia 26 września w Garwolinie spisano 5443 mieszkania, co stanowi 80,5% wykazu mieszkaniowego. Do końca spisu pozostały cztery...

Czytaj więcej

Zmarła Pani Marianna Rękawek

Udostępnij Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci śp. Marianny Rękawek – najstarszej mieszkanki Garwolina i powiatu garwolińskiego. Pani Marianna Rękawek z domu Jasińska urodziła...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta