Wymarzony prezent na Dzień Babci i Dziadka

Dziadkowie są niezwykle ważni w życiu dzieci, a potem nastolatków i dorosłych. Mają czas nawet wtedy, gdy rodzice są zapracowani, potrafią pocieszyć i znaleźć rozwiązanie wielu problemów. Dzień Babci i Dzień Dziadka to dwa piękne styczniowe święta, o których warto pamiętać i obdarować naszych dziadków wspaniałymi prezentami, by okazać im wdzięczność. Wybieranie prezentów dla osób starszych bywa bardzo trudne. Najlepszym wyborem na okazjonalne święto dla seniora będą produkty, które pozwolą mu sprawować kontrolę nad swoim zdrowiem, a także poprawiać jakość swojego życia.

Jeśli chcesz obdarować babcię i dziadka wartościowym prezentem, możesz zgłosić go do programu usług teleopiekuńczych, które Miasto Garwolin realizuje razem z Mazowszem.

Teleopieka jest usługą dającą możliwość całodobowego wezwania pomocy w przypadku zagrożenia życia, zdrowia lub bezpieczeństwa, np. w sytuacji nagłego zasłabnięcia czy upadku. Jest to połączenie nowoczesnych technologii teleinformatycznych z pracą profesjonalnego Centrum Alarmowego, która ma za zadanie przedłużyć okres samodzielności i niezależności seniorów. Usługa jest dostępna dla wszystkich mieszkańców miasta Garwolina powyżej 60 roku życia.

System teleopieki tworzy poczucie bezpieczeństwa oraz zapewnia natychmiastową pomoc w sytuacjach zagrożenia. Jeśli tylko do nich dojdzie, opiekun, który powiązany jest z systemem teleopieki, może wezwać fachową pomoc dla starszej osoby lub przekazać wiadomość o zagrożeniu do innych, bliskich jej osób bądź samodzielnie przybyć jej na ratunek. To znakomite rozwiązanie dla osoby starszej, mającej demencję starczą, która może spowodować zaniki pamięci, otępienie i niemożność odnalezienia się w dotychczas znanym otoczeniu, nie powinny pozostawiać na dłuższy czas same. Paradoksalnie jest to grupa, która spędza większość czasu w samotności. Dzięki teleopiece sprawowanie opieki nad seniorem jest prostsze, system ten wykorzystuje bowiem narzędzie skutecznego reagowania na sytuacje alarmowe oraz liczne mechanizmy bezpieczeństwa, które odciążą bliskich i ograniczą ilość zmartwień, z którymi się borykają. Jednocześnie starsza osoba, świadoma ram bezpieczeństwa, jakie tworzy system teleopieki, może poczuć się pewniej, uzyskać stabilizację emocjonalną, co będzie sprzyjało aktywnemu udziałowi w życiu społecznym każdego dnia.

Usługa teleopieki wykorzystuje innowacyjne technologie, oparte na współdziałaniu: osobistego nadajnika noszonego przez podopiecznego na przegubie ręki umożliwiającego kontakt z operatorem w Centrum Operacyjno – Alarmowym. Podstawowe znaczenie ma tzw. „czerwony przycisk”, którego wciśnięcie włącza alarm odbierany przez operatora. Centrum podejmuje stosowną interwencję, nawiązują kontakt z osobą wzywającą pomocy, ustala przyczynę, powiadamia kolejno sąsiadów oraz bliskich celem sprawdzenia sytuacji na miejscu i weryfikuje, czy wizyta kontrolna u podopiecznego została zrealizowana, a w przypadku braku kontaktu głosowego – wzywa odpowiednie służby: pogotowie ratunkowe, straż pożarną, policję. Warto podkreślić, że operator teleopieki dysponuje szczegółowymi danymi o osobie, która wzywa pomocy, takimi jak kontakt do bliskich, dane o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach i miejscu ich przechowywania, jaka jest najkrótsza droga dojazdowa do miejsca zamieszkania itp.

Szczegółowe informacje w sprawie podłączenia usługi można uzyskać:
telefonicznie: (25) 786 42 46

Zobacz również

43. rocznica wprowadzenia stanu wojennego

Udostępnij Władze samorządowe miasta i powiatu po nabożeństwie złożą kwiaty pod obeliskiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Zachowując ciągłość tradycji i podkreślając wagę tego miejsca jako symbolu...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta