W Garwolinie dbamy o swoich pupili. Mazowsze dla zwierząt

Posiadanie psa czy kota to wielka radość, ale i ogromny obowiązek. To żywa istota, która wymaga opieki. Zwierzę podobnie jak ludzie, czuje zarówno radości i zadowolenie, jak i ból i smutek. Czasami jednak trudno rozpoznać, czy coś mu dolega. Czy wiesz, jak dbać o swojego pupila, aby zapewnić mu potrzebny komfort, a przede wszystkim bezpieczeństwo i szansę na zdrowy rozwój?

W ramach zadania pn. „Zapobieganie bezdomności zwierząt w Garwolinie” współfinansowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, Miasto Garwolin planuje zmniejszenie niekontrolowanego rozmnażania się zwierząt, w szczególności psów i kotów właścicielskich poprzez ich sterylizację i kastrację wraz z czipowaniem. Ruszamy także z kampanią edukacją dla naszych mieszkańców pn. „Dbaj o swojego pupila” w zakresie humanitarnego traktowania zwierząt oraz odpowiedzialnej i właściwej opieki nad zwierzętami. Działania mają także na celu budowanie świadomości społeczeństwa na temat odpowiedzialnego posiadania zwierząt i troski o nie w każdym aspekcie życia.

Na realizację zadania Mazowsze przeznacza kwotę 15 000,00 zł dofinansowania z budżetu województwa mazowieckiego w ramach “Mazowieckiego Programu Wsparcia Zapobiegania Bezdomności Zwierząt – Mazowsze dla zwierząt 2023”, co stanowi 50% kosztu całkowitego. Pozostała część kwoty stanowią środki własne gminy. Zachęcamy mieszkańców Garwolina do skorzystania z dofinansowania (w 100%). Właściciele psów i kotów mogą bezpłatnie przeprowadzić swoim pupilom zabiegi sterylizacji, kastracji i czipowania. Najistotniejszym działaniem zapobiegającym bezdomności zwierząt jest ich sterylizacja i kastracja, mające na celu ograniczenie rozrodu oraz znakowanie, umożliwiające identyfikację zwierzęcia w sytuacji zaginięcia. Więcej na ten temat: https://garwolin.pl/zloz-wniosek-o-sterylizacje-pupila/.

Zainteresowane osoby mogą zgłaszać się do Urzędu Miasta w Garwolinie, gdzie po wypełnieniu wniosku otrzymają skierowanie na zabieg do lekarza weterynarii. Następnie należy skontaktować się z lekarzem weterynarii wskazanym w skierowaniu, celem uzgodnienia terminu wykonania zabiegów weterynaryjnych. Wniosek możliwy jest także do pobrania ze strony Urzędu Miasta www.garwolin.pl .

WNIOSEK do pobrania.pdf

Więcej informacji na ten temat udziela Grzegorz Szewczyk, Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, tel. 25 786 42 44, e-mail: umg@garwolin.pl .

SZUKASZ PRZYJACIELA NA CAŁE ŻYCIE?

Zaadoptuj zwierzę, które niewątpliwie odwdzięczy się swoją miłością. Wiele psiaków i kociaków w Twojej okolicy czeka, by odnaleźć swój dom. Zanim zdecydujesz się na adopcję, dobrze przemyśl swoją decyzję, ponieważ biorąc psa lub kota ze schroniska, bierzesz za niego odpowiedzialność.

Zwierzęta możesz zobaczyć w schronisku lub na ich stronach internetowych:

PSYjaciele w potrzebie – Małe Boże

www.facebook.com/PSYjacielewpotrzebie

tel. 607 114 723

psyjacielewpotrzebie@gmail.com

Fundacja Zwierzolandia

www.facebook.com/fundacjazwierzolandia

tel. 691 536 171

fundacjazwierzolandia@gmail.com

Schronisko dla zwierząt Małe Boże

Małe Boże 7A, 26-804 Stromiec

tel. 509 365 917, 504 272 700

adoptujpsiaka@op.pl

www.facebook.com/schroniskodlazwierzątmałeboże

 

PLAKAT do pobrania.pdf

ULOTKA do pobrania.pdf

 

Zobacz również

Urodzinowe pianie koguta

Udostępnij 11 Festiwal Kultury i Tradycji przeszedł do przeszłości. To była niezwykle udana i radosna niedziela, tym razem obchodzona w konwencji urodzin. Wszystko to za...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta