Tradycja po raz wtóry. Plastyczny Konkurs Bożonarodzeniowy

Centrum Sportu i Kultury już po raz 18 zaprasza uczniów szkół z całego powiatu garwolińskiego do udziału w Plastycznym Konkursie Bożonarodzeniowym pt. Tradycja II. Konkurs z tradycją w tytule był organizowany już na wiosnę tego roku i dotyczył tradycyjnych ozdób związanych ze Świętami Wielkanocnymi.

– Tym razem kierowani chęcią przekazania dawnych sposobów ozdabiania domostw oraz przekonani o wartościach wynikających z historii i kultury narodu chcemy zachęcić dzieci i młodzież do poznania tradycyjnych ozdób bożonarodzeniowych: podłaźniczki, światów, pająków, ozdób wiszących i łańcucha – mówi Luiza Kondej-Matusiak, koordynatorka konkursu.

W regulaminie konkursu CSiK ściśle określono, co uczniowie poszczególnych klas powinni wykonać. I tak dla klas I-III szkół podstawowych jest to łańcuch, dla klas IV-VI – ozdoba (przestrzenna np. z papieru, bibuły, słomy), którą zawieszano na gałązce podobnie jak to robi się współcześnie z bombkami lub kartonowy świat (rodzaj ozdoby), dla klas VII-VIII – pająk, a dla szkół średnich – podłaźniczka.

Organizatorzy konkursu gorącą zachęcają do włączenia się w świąteczną radość tworzenia. Plastyczne prace nie tylko niosą satysfakcję, ale także poprawiają sprawność manualną, rozbudzają wyobraźnię twórczą i kreatywność, a dzięki nawiązaniu do tradycji zwiększają wiedzę o przeszłości i zwyczajach przodków.

Prace można składać do 3 grudnia w sekretariacie CSiK. Zwycięzcy konkursu zostaną ogłoszeni 22 grudnia.

Szczegółowych informacji o konkursie udziela Luiza Kondej-Matusiak, tel. 25 682 20 51, lkondej@csik.garwolin.pl

Zobacz również

Ferie w Bibliotece

Udostępnij Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Garwolinie zaprasza do skorzystanie z oferty “Ferie w bibliotece” W pierwszym tygodniu ferii bibliotekarze przygotowali zajęcia dla młodszych dzieci, w...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta