Święto Flagi

2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Barwy narodowe zaczerpnięto z heraldyki białego orła na czerwonym tle. Zostały zatwierdzone uchwałą Sejmu Królestwa Polskiego w 1831 roku. To młode święto – zatwierdzone uchwałą Sejmu Rzeczpospolitej w 2004 roku, na stałe weszło do kalendarza imprez. Z tej okazji w wielu miejscowościach w kraju i zagranicą Polacy pokazują swoją przynależność do barw narodowych.

Tradycyjnie, 2 maja mieszkańcy Garwolina wzięli udział w pikniku zorganizowanym na Skwerze im. Solidarności w centrum miasta.
Przygotowano wiele aktywności dla dzieci w postaci gier planszowych oraz wyzwań kreatywnych: dzieci mogły uwolnić swoje artystyczne dusze wykonując kolorowanki na stoisku przygotowanym przez garwoliński Klub Seniora. Stowarzyszenie Calos Cagathos zaproponowało uczestnikom pikniku warsztaty wielopokoleniowe podczas których można było stworzyć własny kotylion.
Uczestnicy happeningu mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w biało-czerwonej ramce a także wpisać życzenia dla Polski w księdze pamiątkowej. Na skwerku nie zabrakło również biało-czerwonych flag rozdawanych przez organizatorów, zaś przed Urzędem Miasta, dzięki uprzejmości Radnego Rady Miasta Roberta Kuźbidy, pojawiła się duża biało-czerwona flaga.

Organizatorem wydarzenia było Centrum Sportu i Kultury, Miasto Garwolin, Klub Seniora i Stowarzyszenie Calos Cagathos.

więcej zdjęć: fanpage Miasta Garwolin

Zobacz również

76. rocznica krwawego odwetu

Udostępnij Jak co roku, 8 lipca, przy pomniku przy moście w Garwolinie przedstawiciele władz samorządowych i Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej złożyli kwiaty i zapalili...

Czytaj więcej

Komunikat Dyrektora SPZOZ

Udostępnij W związku z potwierdzeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2 u osoby zatrudnionej na oddziale dziecięcym Szpitala Powiatowego w Garwolinie zawiadamiam, że w/w oddział został czasowo wyłączony...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta