Spotkanie promujące książkę

27 stycznia o godz. 18.00 w Czytelni Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej odbyło się spotkanie promujące książkę pt. „Przedwojenny Garwolin z albumów mieszkańców” wydanej przez Miasto Garwolin we współpracy z portalem Garwolin.org. Pierwsza publikacja portalu Garwolin.org powstała dzięki budowanemu przez 7 lat zaufaniu czytelników i sympatyków historii lokalnej spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem.

Burmistrz Miasta Marzena Świeczak podziękowała twórcom albumu i współpracownikom: Wielkie słowa podziękowania dla drużyny Garwolin.org: Anna Ogonowska, Krzysztof Kot, Sebastian Jędrych – wykonujecie wspaniałą pracę. Zachowujecie pamięć bo przecież historia jest najlepszą nauczycielką życia. Dziękuję wszystkim, którzy udostępnili zdjęcia, mam nadzieję, że po tej publikacji, wielu mieszkańców udostępni zdjęcia do kolejnej. (…) Tytuł “Przedwojenny Garwolin z albumów mieszkańców” oddaje to, czym ta książka jest: wyjątkowe dzieło mieszkańców – dla mieszkańców. – podkreśliła Burmistrz Miasta

Zainteresowanie najnowszym albumem było tak duże, że czytelnia Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej okazała się za mała do pomieszczenia wszystkich uczestników, którzy przyszli na otwarte spotkanie. Autor publikacji Krzysztof Kot przybliżył kulisy powstawania albumu, w którym czytelnicy oprócz zdjęć znajdą również wycinki ze starych gazet, archiwalne ogłoszenia i odciski pieczęci.

Jest to kolejna z książek, wydanych przez Urząd, które poszerzają wiedzę na temat miasta. Sięgając do niej, czytelnik może przespacerować się po Garwolinie sprzed lat: poznać historię najstarszych obiektów w mieście, zobaczyć nieistniejące już budynki, poczuć się zaproszonym na potańcówkę strażacką czy przeczytać archiwalne wycinki z gazet. Opisy zdjęć pozwolą zidentyfikować przedstawione miejsca we współczesnej topografii miasta. Ta podróż w czasie ukazuje dawny Garwolin i tych, którzy kiedyś tworzyli miasto. Pokazuje, jak bardzo zmienił się świat na przestrzeni dziesięcioleci.

Podczas spotkania rozdano 200 albumów. W spotkaniu uczestniczyła Monika Grązka z Sulbin, której dom spłonął w kwietniu ubiegłego roku. Wszyscy, którzy otrzymali bezpłatne egzemplarze albumu, mieli możliwość wesprzeć zbiórkę na odbudowę domu i pomoc pogorzelcom.  Informujemy, że albumy będą przeznaczone na nagrody dla uczestników konkursów miejskich.

Zobacz również

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta