Sławińskiej ciąg dalszy

Inwestujemy się w infrastrukturę drogową w Garwolinie. W tym roku uda się zrealizować obietnice dane mieszkańcom dotyczące modernizacji ul. Sławińskiej. Połowę drogi wykonaliśmy w roku 2020. Drugi etap będziemy realizować w tym roku. Na oba zadania miasto otrzymało pomoc w formie dotacji ze środków Samorządu Mazowsza.

W listopadzie ubiegłego roku udało nam się pozytywnie rozliczyć pozyskaną z Mazowsza dotację na realizację zadanie p.n. „Modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych położonych w rejonie ul. Sławińskiej – etap I”. W ramach inwestycji wykonano nawierzchnię z betonu asfaltowego o powierzchni  3 300 m² i długości 550 m. Koszt inwestycji opiewał na kwotę 320 661,47 zł, z czego blisko połowę kwoty,  bo 160 000,00 zł., Miasto Garwolin otrzymało z budżetu Województwa Mazowieckiego z programu Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych (FOGR).

Wniosek o fundusze zewnętrzne na kolejny etap złożyliśmy jeszcze na koniec ubiegłego roku. Teraz otrzymaliśmy wiadomość o pozytywnym zaopiniowaniu wniosku i kolejnej dotacji dla Garwolina w wysokości 170 000,00 zł. Umowa o dotację zostanie podpisana prawdopodobnie w czerwcu. Do końca października będziemy chcieli zakończyć prace budowlane. Uchwałą nr 720/227/21 z dnia 11 maja 2021 Zarząd Województwa Mazowieckiego wesprze modernizację drogi także w drugim etapie, dzięki czemu będziemy mogli wykonać nową nawierzchnię o powierzchni  2 942 m² i długości 485 m – informuje Marzena Świeczak Burmistrz Miasta Garwolina.

Z całego serca dziękujemy Zarządowi Mazowsza, a w szczególności naszej Janinie Ewie Orzełowskiej (Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego) za to, że zawsze można na Was liczyć! Razem budujemy Mazowsze w Garwolinie. Razem Budujemy Garwolin na Mazowszu. Dziękuję – dodaje Burmistrz Miasta Garwolina.

Zobacz również

GKS Wilga Garwolin poszukuje trenera

Udostępnij Garwoliński Klub Sportowy Wilga Garwolin poszukuje trenera sekcji lekkiej atletyki. Zarząd klubu ze Sportowej nowego szkoleniowca chce zatrudnić z dniem 1 stycznia 2024 roku....

Czytaj więcej

Bieg mikołajkowy w uroczej aurze

Udostępnij Czapy śniegu, biel, gdzie okiem sięgnąć, spokój i… entuzjaści biegów. Tak było w niedzielę podczas Biegu Mikołajkowego przy zbiorniku retencyjnym. A oprócz tego dużo...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta