Skatepark w Garwolinie już działa

Infrastruktura sportowo-rekreacyjna w Garwolinie zmienia się na lepsze, a to dzięki współpracy wielu osób i instytucji. Budowę skateparku na terenach „Zarzecza” dofinansował Samorząd Województwa Mazowieckiego ze środków Unii Europejskiej, firma AVON Operations Polska Sp. z o.o. oraz firma MELIORANT Tadeusz Zając i Spółka Sp.k. Z nowego obiektu korzystają już dzieci i młodzież.

To nie była inwestycja łatwa w realizacji. Trzy przetargi unieważniono ze względu na zbyt wysokie oferty. Niestety, z każdym kolejnym postępowaniem najniższa propozycja wykonawców szła w górę. Ale w końcu udało się. Skatepark w Garwolinie wybudowała firma PHU Fart Monika Sarnecka z Radomia. Więcej na ten temat w artykułach Budowa skateparku w Garwolinie coraz bliżej oraz Skatepark – pierwszy taki obiekt w Garwolinie. Obiekt uzyskał pozwolenie na użytkowanie. Uroczyste otwarcie skateparku zaplanowane jest w okolicach marca.

Na realizację inwestycji miasto pozyskało pomoc w wysokości 190 889,00 zł z Samorządu Województwa Mazowieckiego ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Dodatkowo kwotą 200 000,00 zł budowę skateparku wsparła firma AVON Operations Polska Sp. z o.o., natomiast kwotę 25 000,00 zł dołożyła firma MELIORANT Tadeusz Zając i Spółka Sp.k. Pozostała kwota wkładu własnego tj. 334 111,00 zł została pokryta ze środków budżetu Miasta.

Skatepark znajduje się na terenach rekreacyjnych „Zarzecza” między placem zabaw, a „górką” widokową. Powstał na płycie żelbetowej o powierzchni 542,5 m2. Pasjonaci jazdy na deskach i rolkach mają do dyspozycji urządzenia typu: bank ramp, funbox, grindbox, quarter pipe oraz poręcze i ławki. W ramach inwestycji powstło także oświetlenie oraz elementy małej architektury. Nowy obiekt sportowy jest ogólnodostępny, a korzystanie z niego jest bezpłatne. Skatepark służył aktywnemu wypoczynkowi na świeżym powietrzu w szczególności dzieciom i młodzieży jeżdżącej na hulajnogach, rolkach czy deskorolkach.

– Bardzo się cieszę, że ta inwestycja powstała, bo wpisuje się w rekreacyjny charakter terenów rekreacyjnych „Zarzecze” i jest uzupełnieniem istniejącej infrastruktury sportowej, placu zabaw czy urządzeń siłowych – mówi burmistrz Marzena Świeczak. – Infrastruktura sportowo-rekreacyjna w Garwolinie zmienia się na lepsze, a to dzięki współpracy wielu osób i instytucji. Z serca dziękuję Zarządowi Województwa Mazowieckiego, szczególnie Marszałkowi Mazowsza Adamowi Struzikowi, Wicemarszałek Janinie Ewie Orzełowskiej za wsparcie, życzliwość i współpracę – podkreśla burmistrz. – Dziękuję firmię AVON oraz MELIORANT. Mogę zawsze na Państwa liczyć. Dziękuję w imieniu własnym oraz mieszkańców za każdą cegiełkę w rozwój naszego miasta. Dziękuję radnym Rady Miasta Garwolina, którzy poprzez dobre decyzje i wspólne działanie przyczyniają się do realizacji tak ważnych dla Garwolina przedsięwzięć. Słowa podziękowania kieruje także do pracowników Urzędu Miasta, Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie, Starostwa Powiatowego w Garwolinie. Dziękuję także za pomoc przy realizacji tejże inwestycji pracownikom biura i Zarządowi Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania – Forum Powiatu Garwolińskiego – dodaje.

Fot. egarwolin.pl

 

Zobacz również

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta