Skatepark – pierwszy taki obiekt w Garwolinie, umowa podpisana!

Mieszkańcy Garwolina, powiatu garwolińskiego oraz nasi goście będą mogli korzystać z pierwszego w mieście skateparku, który powstanie na terenach rekreacyjnych „Zarzecza”. 5 lipca 2021 roku Burmistrz Miasta Marzena Świeczak podpisała umowę z Zarządem Województwa Mazowieckiego o przyznaniu pomocy finansowej na to zadanie ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

– Bardzo się cieszę, że ta inwestycja powstanie, bo będzie się wpisywała w rekreacyjny charakter terenów rekreacyjnych „Zarzecze” i będzie stanowiła uzupełnienie istniejącej infrastruktury sportowej, placu zabaw czy urządzeń siłowych. Na samej płycie skateparku będzie zlokalizowanych 6 przeszkód o zróżnicowanym stopniu skomplikowania. Tak, aby umożliwić korzystanie z obiektu wszystkim, zarówno bardziej zaawansowanym jak i osobom początkującym – mówi burmistrz Marzena Świeczak.

Zamysł budowy skateparku zrodził się w 2014 roku, ale dopiero pięć lat później rozpoczęto przygotowania do realizacji inwestycji, poprzez prace koncepcyjne i projektowe, we współdziałaniu z młodzieżą, która będzie użytkownikiem obiektu. Pod koniec 2019 roku miasto uzyskało decyzję o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego, natomiast w 2021 roku opracowany został projekt architektoniczny i uzyskano pozwolenie na budowę.

Wniosek na dofinansowanie złożony 21 grudnia 2020 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania – Forum Powiatu Garwolińskiego został rozpatrzony pozytywnie. Na podstawie wniosku przysługuje nam pomoc w wysokości 190 889,00 zł z Samorządu Województwa Mazowieckiego ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

– Infrastruktura sportowo-rekreacyjna w Garwolinie zmienia się na lepsze, a to dzięki współpracy wielu osób i instytucji. Z serca dziękuję Zarządowi Województwa Mazowieckiego, szczególnie Marszałkowi Mazowsza Adamowi Struzikowi, Wicemarszałek Janinie Ewie Orzełowskiej za wsparcie, życzliwość i współpracę – podkreśla burmistrz. – Dziękuję radnym Rady Miasta Garwolina, którzy poprzez dobre decyzje i wspólne działanie przyczyniają się do realizacji tak ważnych dla Garwolina przedsięwzięć. Słowa podziękowania kieruje także do pracowników Urzędu Miasta, Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie, Starostwa Powiatowego w Garwolinie. Dziękuję także za pomoc przy realizacji tejże inwestycji pracownikom biura i Zarządowi Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania – Forum Powiatu Garwolińskiego – dodaje.

Nowy obiekt sportowy o powierzchni 542,5 m2 będzie ogólnodostępny, a korzystanie z niego będzie bezpłatne. Skatepark służył będzie do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu, zarówno dla rolkarzy czy młodzieży jeżdżącej na hulajnogach, rowerach, deskorolkach. O szczegółach wszystkich inwestycji poinformujemy niebawem na www.garwolin.pl.

 

Zobacz również

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta