Skatepark – pierwszy taki obiekt w Garwolinie, umowa podpisana!

Mieszkańcy Garwolina, powiatu garwolińskiego oraz nasi goście będą mogli korzystać z pierwszego w mieście skateparku, który powstanie na terenach rekreacyjnych „Zarzecza”. 5 lipca 2021 roku Burmistrz Miasta Marzena Świeczak podpisała umowę z Zarządem Województwa Mazowieckiego o przyznaniu pomocy finansowej na to zadanie ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

– Bardzo się cieszę, że ta inwestycja powstanie, bo będzie się wpisywała w rekreacyjny charakter terenów rekreacyjnych „Zarzecze” i będzie stanowiła uzupełnienie istniejącej infrastruktury sportowej, placu zabaw czy urządzeń siłowych. Na samej płycie skateparku będzie zlokalizowanych 6 przeszkód o zróżnicowanym stopniu skomplikowania. Tak, aby umożliwić korzystanie z obiektu wszystkim, zarówno bardziej zaawansowanym jak i osobom początkującym – mówi burmistrz Marzena Świeczak.

Zamysł budowy skateparku zrodził się w 2014 roku, ale dopiero pięć lat później rozpoczęto przygotowania do realizacji inwestycji, poprzez prace koncepcyjne i projektowe, we współdziałaniu z młodzieżą, która będzie użytkownikiem obiektu. Pod koniec 2019 roku miasto uzyskało decyzję o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego, natomiast w 2021 roku opracowany został projekt architektoniczny i uzyskano pozwolenie na budowę.

Wniosek na dofinansowanie złożony 21 grudnia 2020 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania – Forum Powiatu Garwolińskiego został rozpatrzony pozytywnie. Na podstawie wniosku przysługuje nam pomoc w wysokości 190 889,00 zł z Samorządu Województwa Mazowieckiego ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

– Infrastruktura sportowo-rekreacyjna w Garwolinie zmienia się na lepsze, a to dzięki współpracy wielu osób i instytucji. Z serca dziękuję Zarządowi Województwa Mazowieckiego, szczególnie Marszałkowi Mazowsza Adamowi Struzikowi, Wicemarszałek Janinie Ewie Orzełowskiej za wsparcie, życzliwość i współpracę – podkreśla burmistrz. – Dziękuję radnym Rady Miasta Garwolina, którzy poprzez dobre decyzje i wspólne działanie przyczyniają się do realizacji tak ważnych dla Garwolina przedsięwzięć. Słowa podziękowania kieruje także do pracowników Urzędu Miasta, Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie, Starostwa Powiatowego w Garwolinie. Dziękuję także za pomoc przy realizacji tejże inwestycji pracownikom biura i Zarządowi Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania – Forum Powiatu Garwolińskiego – dodaje.

Nowy obiekt sportowy o powierzchni 542,5 m2 będzie ogólnodostępny, a korzystanie z niego będzie bezpłatne. Skatepark służył będzie do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu, zarówno dla rolkarzy czy młodzieży jeżdżącej na hulajnogach, rowerach, deskorolkach. O szczegółach wszystkich inwestycji poinformujemy niebawem na www.garwolin.pl.

 

Zobacz również

Pobiegli z fantazją ułańską

Udostępnij 12 maja odbył się drugi bieg cyklu Grand Prix Ziemi Garwolińskiej. Spośród czterech wydarzeń ten ma swój wyjątkowy rys. Nazwany jest Biegiem ułańskim, bo...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta