Saturator dzieciom!

Teatr i dzieci. To łączy się samo, naturalnie i w sposób oczywisty. Dlatego także podczas 4. Festiwalu Saturator Teatralny odbędą się spektakle przeznaczone dla najmłodszych. Wystarczy informacja, że za przedstawieniami zatytułowanymi „Cyrk sznurkowy” oraz „Zaczarowany Kapturek” kryje się Falkoshow i wszystko staje się jasne! Warto tam być, bo będzie ciekawie.

9 września rozpocznie się 4. Festiwal Saturator Teatralny. Przez 3 dni widzowie będą mogli obejrzeć aż 13 spektakli. W tak bogatym programie nie mogło zabraknąć propozycji dla najmłodszych. Widowiskowy z pewnością będzie spektakl zamykający festiwal. „Cyrk Tarabumba” Kliniki Lalek to przedstawienie adresowane do całych rodzin. Specjalnie dla najmłodszych w sobotę i niedzielę wystąpi teatr Falkoshow.

Miejsce i czas spektakli „Zaczarowany Kapturek” oraz „Cyrk sznurkowy” są takie same: park przy Pływalni Miejskiej „Garwolanka”, godzina 16:00. Pierwsze przedstawienie zobaczyć będzie można w sobotę 10 września. Czy znana bajka o Czerwonym Kapturku może jeszcze czymś zaskoczyć? Tak! Pod warunkiem, że jej wyczarowaniem zajmie się magik, sztukmistrz nad sztukmistrzami, który zaprosi widzów do niezwykłego świata baśni i teatru jednocześnie. Pojawią się: wilk, babcia, myśliwy, mama oraz Czerwony Kapturek, który jednak w niczym nie przypomina pomocnej dziewczynki znanej z opowieści Braci Grimm. Jest to przedstawienie w formie tradycyjnego teatru pacynek, w którym aktor-magik zręcznie wciela się w każdą postać, błyskawicznie zmieniając lalki na dłoniach. Barwna scenografia przenosi uczestników w różne miejsca zdarzeń, zaś muzyka nasyca spektakl ciekawymi brzmieniami. 

W niedzielę 11 września natomiast coś zgoła innego – jegomość w eleganckim fraku, w którego wszelkie możliwe kieszenie są powtykane kolorowe sznurki. Może pomyśleć: ale cyrk! I faktycznie – coś w tym jest! W tym cyrku jednak nie spotyka się lwów skaczących przez obręcze ani tresowanych fok. Jego najjaśniejszą gwiazdą jest… rachityczna postać spleciona na oczach widzów ze zwykłego sznurka. W prostej formie tkwią zaskakujące możliwości. Jako widz tego spektaklu można w pewnym momencie stać się jego aktorem. Druciki władzy nad lalką ze sznurka sprawnie przechodzi z rąk do rąk. W tym spektaklu autor pokazuje, że sznurek może posłużyć do zbudowania nietuzinkowej postaci pana Sznurkowego. Poznaje on otaczający go świat za pomocą swoich nicianych zmysłów, konfrontuje się z czasem i przestrzenią w spotkaniu z takimi przedmiotami jak zegar czy lustro. Komunikuje się z widzami i swoim twórcą w charakterystyczny dla siebie sposób, a nawet… hola hola… próbuje przejęć kontrolę nad przedstawieniem!

Czas obu spektakli około 40 minut. Wstęp wolny. Organizatorzy serdecznie zapraszają!

Zobacz również

GKS Wilga Garwolin poszukuje trenera

Udostępnij Garwoliński Klub Sportowy Wilga Garwolin poszukuje trenera sekcji lekkiej atletyki. Zarząd klubu ze Sportowej nowego szkoleniowca chce zatrudnić z dniem 1 stycznia 2024 roku....

Czytaj więcej

Bieg mikołajkowy w uroczej aurze

Udostępnij Czapy śniegu, biel, gdzie okiem sięgnąć, spokój i… entuzjaści biegów. Tak było w niedzielę podczas Biegu Mikołajkowego przy zbiorniku retencyjnym. A oprócz tego dużo...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta