Saturator dzieciom!

Teatr i dzieci. To łączy się samo, naturalnie i w sposób oczywisty. Dlatego także podczas 4. Festiwalu Saturator Teatralny odbędą się spektakle przeznaczone dla najmłodszych. Wystarczy informacja, że za przedstawieniami zatytułowanymi „Cyrk sznurkowy” oraz „Zaczarowany Kapturek” kryje się Falkoshow i wszystko staje się jasne! Warto tam być, bo będzie ciekawie.

9 września rozpocznie się 4. Festiwal Saturator Teatralny. Przez 3 dni widzowie będą mogli obejrzeć aż 13 spektakli. W tak bogatym programie nie mogło zabraknąć propozycji dla najmłodszych. Widowiskowy z pewnością będzie spektakl zamykający festiwal. „Cyrk Tarabumba” Kliniki Lalek to przedstawienie adresowane do całych rodzin. Specjalnie dla najmłodszych w sobotę i niedzielę wystąpi teatr Falkoshow.

Miejsce i czas spektakli „Zaczarowany Kapturek” oraz „Cyrk sznurkowy” są takie same: park przy Pływalni Miejskiej „Garwolanka”, godzina 16:00. Pierwsze przedstawienie zobaczyć będzie można w sobotę 10 września. Czy znana bajka o Czerwonym Kapturku może jeszcze czymś zaskoczyć? Tak! Pod warunkiem, że jej wyczarowaniem zajmie się magik, sztukmistrz nad sztukmistrzami, który zaprosi widzów do niezwykłego świata baśni i teatru jednocześnie. Pojawią się: wilk, babcia, myśliwy, mama oraz Czerwony Kapturek, który jednak w niczym nie przypomina pomocnej dziewczynki znanej z opowieści Braci Grimm. Jest to przedstawienie w formie tradycyjnego teatru pacynek, w którym aktor-magik zręcznie wciela się w każdą postać, błyskawicznie zmieniając lalki na dłoniach. Barwna scenografia przenosi uczestników w różne miejsca zdarzeń, zaś muzyka nasyca spektakl ciekawymi brzmieniami. 

W niedzielę 11 września natomiast coś zgoła innego – jegomość w eleganckim fraku, w którego wszelkie możliwe kieszenie są powtykane kolorowe sznurki. Może pomyśleć: ale cyrk! I faktycznie – coś w tym jest! W tym cyrku jednak nie spotyka się lwów skaczących przez obręcze ani tresowanych fok. Jego najjaśniejszą gwiazdą jest… rachityczna postać spleciona na oczach widzów ze zwykłego sznurka. W prostej formie tkwią zaskakujące możliwości. Jako widz tego spektaklu można w pewnym momencie stać się jego aktorem. Druciki władzy nad lalką ze sznurka sprawnie przechodzi z rąk do rąk. W tym spektaklu autor pokazuje, że sznurek może posłużyć do zbudowania nietuzinkowej postaci pana Sznurkowego. Poznaje on otaczający go świat za pomocą swoich nicianych zmysłów, konfrontuje się z czasem i przestrzenią w spotkaniu z takimi przedmiotami jak zegar czy lustro. Komunikuje się z widzami i swoim twórcą w charakterystyczny dla siebie sposób, a nawet… hola hola… próbuje przejęć kontrolę nad przedstawieniem!

Czas obu spektakli około 40 minut. Wstęp wolny. Organizatorzy serdecznie zapraszają!

Zobacz również

Spędź z nami czas w czerwcu

Udostępnij W czerwcu będzie się działo! Dni Garwolina to coroczne święto miasta, z bogatym programem w którym każdy znajdzie cos dla siebie. Poza tym Rajd...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta