Piosenka Dekady – Co śpiewaliśmy przez ostatnie 10 lat?

Przeboje z radia, rekordy odsłon w Internecie, najlepsze imprezowe hity i melodie, które zapadły nam w pamięć. Wszystko to, co wydarzyło się w  ostatnim dziesięcioleciu będą zgłębiać uczestnicy tegorocznego Festiwalu Piosenka Dekady. Lubisz śpiewać? Chcesz wystąpić na dużej scenie? Zgłoś się!

To już 6. edycja Festiwalu Piosenka Dekady. Wydarzenie wraca do kalendarza Centrum Sportu i Kultury po przerwie spowodowanej pandemią. Uczestnicy poprzednich edycji festiwalu przypominali piosenki lat 60., 70., 80., 90. oraz największe przeboje minionego stulecia. W tym roku festiwal jest poświęcony polskiej muzyce lat 2010-2020.

– Nie będzie to bardzo odległa w czasie podróż muzyczna, ale z pewnością będziemy mieli wszyscy okazję przypomnieć sobie to, co nuciliśmy przez ostatnią dekadę, co płynęło z naszych głośników, przy czym się świetnie bawiliśmy. Dla uczestników będzie to także wyjątkowa edycja dla uczestników, bo przecież to muzyka przy której dorastają – mówi Justyna Dybcio z Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

W Festiwalu Piosenka Dekady mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych klas 4-8 oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych, ale także wszyscy chętni dorośli. W pierwszy etapie przesłuchań konkursowych uczestnicy wykonują dwie piosenki wydane w latach 2010-2020 – jedną z listy obowiązkowych utworów i jedną dowolnie przez siebie wybraną. Wyłonieni podczas przesłuchań laureaci wezmą udział w warsztatach muzycznych oraz w koncercie finałowym, w którym towarzyszyć im będzie zespół Eden. To właśnie podczas tego koncertu publiczność zdecyduje, do kogo trafią nagrody.

Zgłoszenia przyjmowane są do 3 listopada. Przesłuchania konkursowe odbędą się 8 i 9  listopada w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, a koncert finałowy – 28 listopada.

Regulamin festiwalu oraz szczegółowe informacje można znaleźć na www.csik.garwolin.pl

Zobacz również

Nabór do żłobka – informacja

Udostępnij Wyniki naboru rekrutacji do projektu pt.: „Garwolińska Kraina Malucha – Ułatwianie powrotu do aktywności zawodowej osób sprawujących opiekę nad dziećmi do lat 3.” dostępne są...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta