Orkiestra OSP Garwolin z nowym instrumentami

Dzięki dotacji z Samorządu Województwa Mazowieckiego w wysokości 50 000,00 zł Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Garwolinie wzbogaciła się w tym roku o nowe instrumenty z programu „Zakup instrumentów muzycznych dla orkiestr na Mazowszu” w obszarze „Kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego”.

Samorząd Mazowsza od wielu lat wspiera Ochotnicze Straże Pożarne z Garwolina, dofinansowując niezbędne inwestycje. Umowy na dofinansowanie Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszego miasta z członkami zarządu województwa mazowieckiego Janiną Ewą Orzełowską i Elżbietą Lanc podpisali 9 października 2023 r. przedstawiciele jednostek. Więcej na ten temat tutaj pod linkiem Mazowsze dla ochotniczych straży pożarnych w Garwolinie.

Jedna z tych umów dotyczyła dotacji do zakupu nowych instrumentów dla Orkiestry Dętej OSP Garwolin. Kwota dofinansowania opiewała na 50 000,00 zł, natomiast całkowity koszt zadania wyniósł 55 600,00 zł. Koszt 5 600,00 zł pochodził ze środków budżetu Miasta Garwolina. W ramach zadania zakupiono 1 suzafon, 2 waltornie, 2 klarnety i 2 saksofony sopranowe. – Pierwsze próby i występy z udziałem nowych instrumentów już za nami. Jako ciekawostkę zdradzę, że skomponowaliśmy muzykę na orkiestrę do utworu naszego lokalnego artysty Tadeusza Zalewskiego. Ale tę niespodziankę zaprezentujemy naszym fanom i mieszkańcom podczas przyszłorocznej trasy koncertowej. Dziękuję w imieniu orkiestry za wsparcie – mówi kapelmistrz Zbigniew Miętus.

– To kolejne ważne wsparcie dla naszych dzielnych strażaków. Ochotnicy nie tylko gaszą pożary, pomagają podczas klęsk żywiołowych, jako pierwsi udzielają pomocy ofiarom wypadków. Ale także dbają o nasze dziedzictwo narodowe i krzewią kulturę oraz odgrywają istotną rolę w integrowaniu społeczności lokalnych. Dlatego właśnie ta nasza pomoc ma tak ogromne znaczenie – podkreślała podczas podpisania umowy członkini zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

– To inwestycja w lokalną kulturę i działalność społeczną na rzecz mieszkańców. Dziękuję z całego serca za kolejne ważne wsparcie – podkreśla burmistrz Marzena Świeczak. – Z głębi serca chciałbym także wyrazić ogromną wdzięczność orkiestrze za udział i zaangażowanie w wiele wydarzeń i inicjatyw. Melodie orkiestry towarzyszą nam w ważnych chwilach, a występy są niezapomnianymi przeżyciami artystycznymi dla nas i naszych mieszkańców. Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Garwolinie odgrywa niezastąpioną rolę w naszym społeczeństwie, a jej członkowie na czele z kapelmistrzem panem Zbigniewem Miętusem dzielą się swoją pasją i inspirują innych do aktywnego uczestnictwa w życie Garwolina i w życie Mazowsza – podsumowuje burmistrz.

Zobacz również

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta