Obchody Dnia Flagi

Radośnie, z walorami edukacyjnymi i razem – taką formę uczczenia Dnia Flagi zaproponowało mieszkańcom Centrum Sportu i Kultury. Były warsztaty edukacyjne w miejskich przedszkolach, a 2 maja spektakularny rejs z flagami po zalewie. Biało-czerwone barwy nie są przecież obojętne!

Warsztaty miały przede wszystkim cel edukacyjny. Dzieci dowiedziały się, co to jest bandera, jak wygląda symbol polskiego lotnictwa oraz proporzec prezydencki. Ułożyły z pomocą kolorowych puzzli tekst hymnu narodowego, przyjrzały się ewolucji godła Polski. Prowadzące warsztaty mówiły także o tym, jak dbać  o flagę. Przestrzegały przed wyrzucaniem papierowych flag do śmietnika i wskazywały, co zrobić, gdy polski symbol narodowy ulegnie zniszczeniu. Spotkania z przedszkolakami odbyły się we wszystkich miejskich placówkach w tygodniu poprzedzającym święto.

2 maja natomiast, wzorem ubiegłego roku, Święto Flagi obchodzone było na Zarzeczu. Ponad 20 kajaków zostało zwodowanych na zalewie. Uczestnicy wydarzenia pływali parami. Warunkiem koniecznym było posiadanie flagi i jej ekspozycja. Wyjątkowo wietrzna pogoda nie była przeszkodą. W radosnym rejsie wzięło udział ponad 40 osób. Biało-czerwone flagi wyglądały pięknie i podniośle. Godne uczczenie symboli narodowych udało się doskonale.

Informacje prasowe CSiK

 

Zobacz również

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta