Nowe ulice w Garwolinie: Stanisława Likiernika, Księżnej Zofii i Zygmunta I Starego

Budynek Urzędu Miasta w Garwolinie

Podczas sesji Rady Miasta Garwolina w dniu 30 września br. ewidencja ulic i adresów Miasta Garwolina powiększyła się o trzy nowe ulice: Stanisława Likiernika, Księżnej Zofii i Zygmunta I Starego.

Radni Miasta Garwolina przychylili się do wniosku fundacji Polanski Foundation w sprawie nadania nazwy ulicy jednej z dróg położonych na terenie miasta imienia Stanisława Likiernika – polskiego Żyda, urodzonego w Garwolinie syna żołnierza 1. Pułku Strzelców Konnych, żołnierza AK i uczestnika powstania warszawskiego,  kawalera Orderu Virtuti Militari. Był jednym z pierwowzorów Stanisława Skiernika z powieści Romana Bratnego “Kolumbowie. Rocznik 20”. Jego wojenne doświadczenia złożyły się na literacką postać, która dała nazwę całemu pokoleniu, legendzie Polski Walczącej.

Imię Stanisława Likiernika otrzymała ulica położona w pobliżu osiedla Koszary – miejsca, w którym z dużym prawdopodobieństwem urodził się jej patron.

Nazwę otrzymały również dwie ulice stanowiące własność osób prywatnych, które zwróciły się do Burmistrza Miasta Garwolina z odpowiednim wnioskiem. Imię Księżnej Zofii (działka nr 1895/8) i imię Zygmunta I Starego (działka nr 2050/10) nadane zostało ulicom położonym w sąsiedztwie dróg odpowiadających swoją nazwą wnioskowanym propozycjom tj. ulic noszących imiona książąt i władców Polski.

Zobacz również

Budynek Urzędu Miasta w Garwolinie

Sesja Rady Miasta Garwolina

Udostępnij Sesja Rady Miasta Garwolina W dniu 28 września 2021 roku (wtorek) o godz. 15.30 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Garwolinie, ul. Staszica 15...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta