Łączymy potencjał – zapraszamy na bezpłatny kurs międzypokoleniowy

Wymiana wiedzy, wzajemna pomoc i świeżość pomysłów – to jedne z zalet współpracy międzypokoleniowej w funkcjonowaniu społeczności lokalnej. Aktywne włączenie się seniorów w wydarzenia miejskie i współpraca z innymi organizacjami wzbogaca nasze miasto. Przykłady można mnożyć: kursy komputerowe realizowane w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej, aktywność Klubu Seniora działającego przy Centrum Sportu i Kultury, warsztaty, spotkania z ekspertami, obecność podczas cyklicznych wydarzeń: Festiwalu Kultury i Tradycji Garwolina, Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego, Festiwalu Saturator Teatralny – to tylko niektóre z przykładów działań. Wydobywamy bogactwo z różnorodności – z pożytkiem dla nas wszystkich!

Współpracującym międzypokoleniowo: edukatorom, animatorom kultury, działaczom Klubu Seniora, przedstawicielom organizacji pozarządowym, pracownikom bibliotek i instytucji kultury, społecznikom i wolontariuszom polecamy bezpłatny kurs internetowy Archipelag Pokoleń 2020 – 2021  stworzony przez polskich i zagranicznych ekspertów. W „Archipelagu” może wziąć udział każdy, kto interesuje się tematyką międzypokoleniowości i chce działać lub działa już na rzecz innych ludzi – np. organizując spotkania, prowadząc dyskusje, zachęcając do wspólnego spędzania czasu.

Czego się dowiecie?

• poznacie metody współpracy międzypokoleniowej
• nauczycie się, jak walczyć ze stereotypami związanymi z wiekiem
• poznacie przykłady działań międzypokoleniowych z Polski i ze świata
• włączycie w swoje działania nowe technologie

Więcej informacji: KURS

Zapisy tylko do 29 majaTUTAJ

Harmonogram kursu: ZOBACZ

Zobacz również

Dzień Dziecka Utraconego w Garwolinie

Udostępnij 15 października obchodzimy w Polsce Dzień Dziecka Utraconego, niezwykle ważny dzień dla rodziców, którzy tracą swoje nienarodzone dzieci. Pod przewodnictwem bpa Grzegorza Suchodolskiego odbył...

Czytaj więcej

Orkiestrowe dźwięki na Dzień Papieski

10 października w całej Polsce obchodziliśmy XXI Dzień Papieski. Z tej okazji Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie zaprasza w najbliższą niedzielę na koncert poświęcony św. Janowi Pawłowi II w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP Garwolin.

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta