Hala Stulecia

Od pomysłu sprzed 14 lat, po decyzję Rady Miasta o budowie podjętą w 2016 roku i uroczyste otwarcie we wrześniu 2018 roku. Od dzisiaj hala sportowa przy Publicznej Szkole Podstawowej Nr 5 im. Janusza Korczaka to Hala Stulecia.

27 lutego br uroczyście nadano nazwę hali. Gospodarze uroczystości: Jacek Zowczak – dyrektor szkoły i Krystyna Antolak – zastępca dyrektora przedstawili historię powstania obiektu a także dziękowali wszystkim zaangażowanym w powstanie hali.

Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości było ważnym okresem dla całego narodu, w tym również dla mieszkańców Garwolina. Pomysłodawcom nadania nazwy przyświecała chęć utrwalenia w pamięci roku jubileuszowego.

Niech Hala Stulecia w Garwolinie będzie katedrą demokracji. Niech będzie to miejsce, w którym wszyscy mieszkańcy miasta i powiatu znajdą przyczółek, w którym będą mogli rozwijać swoje zainteresowania. Niech będzie to miejsce tętniące życiem kulturalnym i sportowym. Niech duch zdrowej rywalizacji unosi się nad dachem hali. Niech z jej murów niech wyjdą olimpijczycy – życzyła Burmistrz Garwolina Marzena Świeczak. Uchwałę o nadaniu nazwy hali odczytał Przewodniczący Rady Miasta Jarosław Jaskuła. Później goście przecięli wstęgę.

Podczas spotkania nie zabrakło części artystycznej w wykonaniu uczniów, zaś sportowych emocji dostarczył mecz rozegrany przez nauczycieli szkoły i radnych miasta. Przy gorącym dopingu publiczności reprezentacja szkoły wygrała z przedstawicielami miasta 3:2.

Zobacz również

Szkolenie dla organizacji pozarządowych

Udostępnij Przedstawiciele organizacji pozarzadowych spotkali się w siedzibie Urzędu Miasta by zapoznać się z nowymi zasadami składania ofert na realizację zadań publicznych. Prowadzący szkolenie Artur...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta