Garwolin pozyskuje na inwestycje kolejne fundusze zewnętrzne z Mazowsza

Podpisaliśmy z Samorządem Województwa Mazowieckiego kolejne umowy dotacyjne na realizację inwestycji w Garwolinie w 2023 roku.  Mazowsze dla miejsc pamięci, lokalnych centrów integracyjnych, klimatu, sportu oraz mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego – to programy Mazowsza, w których miasto aplikowało o fundusze zewnętrzne.

W tym roku samorząd województwa mazowieckiego realizuje aż 20 autorskich programów wsparcia, w ramach których gminy i powiaty z Mazowsza mogą otrzymać dofinansowanie na ważne dla lokalnych społeczności inwestycje. Tak niedawno, bo 24 maja br. podpisaliśmy z Mazowszem pierwsze umowy dotacyjne na realizację tegorocznych inwestycji. Więcej na ten temat pod linkiem: https://garwolin.pl/garwolin-ze-wsparciem-samorzadu-mazowsza/?preview=true. Kolejne programy zostały już też rozstrzygnięte. Dlatego 12 lipca br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Parysowie, umowy z beneficjentami z powiatu garwolińskiego podpisały członkinie zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska i Elżbieta Lanc.

Na podstawie podpisanych umów, na inwestycje i programy realizowane przez Miasto Garwolin, Mazowsze przekaże blisko 676 860 zł, w tym:

  • 25 291,22 zł na “Konserwacja pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie” w ramach “Mazowsze dla miejsc pamięci 2023”;
  • 126 938,17 zł na „Adaptację pomieszczeń budynku B Urzędu Miasta Garwolina na na Centrum Integracji Lokalnej w Garwolinie” w ramach “Mazowsze dla lokalnych centrów integracyjnych 2023”;
  • 107 290,00 zł na “Modernizację oświetlenia ulicznego w Garwolinie” w ramach programu “Mazowsze dla klimatu 2023”;
  • 289 340,00 zł na “Przebudowę boiska sportowego przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Garwolinie” w ramach programu “Mazowsze dla sportu 2023”;
  • w postaci sprzętu komputerowego o wartości ok. 130 000,00 zł dla Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Garwolinie w ramach “Mazowieckiego programu przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego”.

Tegoroczna łączna kwota wsparcia Garwolina przez Mazowsze to już blisko 5,2 mln zł.

– Wszystkim Państwu serdecznie gratuluję i oczywiście życzę, żebyście zawsze dostawali dofinansowania. Nie ważne czy są z programu Unii Europejskiej czy z programu rządowego czy z programu samorządowego – powiedziała Marszałek Janina Ewa Orzełowska.

– Inwestycje lokalne mają dla nas kluczowe znaczenie, dlatego cieszy fakt, że w osobie pani Marszałek Janiny Ewy Orzełowskiej Miasto Garwolin ma takie olbrzymie wsparcie. Dofinansowanie z Samorządu Mazowsza to nie tylko wsparcie finansowe, ale także ważna informacja o tym, że nasze potrzeby są zauważalne i zyskują uznanie na regionalnym szczeblu. Pozwala to na efektywną realizację zadań, które są oczekiwane przez naszych mieszkańców. Dlatego z całego serca dziękujemy Zarządowi Mazowsza oraz radnym sejmiku za kolejne pozytywne dla Garwolina decyzje. Razem budujemy Mazowsze, razem budujemy Garwolin! – podsumowuje Burmistrz Miasta Garwolina Marzena Świeczak.

Zobacz również

Patriotyzm konsumencki – to lubię!

Udostępnij #KupujŚwiadomie to hasło kampanii prowadzonej przez KOWR zachęcającej do świadomego wyboru produktów z oznaczeniami i certyfikatami żywności, do których należą: znak PRODUKT POLSKI, logo...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta