Co zrobić z choinką po świętach?

Święta za nami. Przez ostatnie kilka tygodni w centrum naszego domu dumnie prezentowała się odświętnie ubrana choinka. Niestety przyszedł już czas na pożegnanie naszego drzewka i teraz nasuwa się pytanie: co z nim zrobić?

Przypominamy, że drzewek (naturalnych i sztucznych) nie należy wrzucać do pojemników na odpady komunalne, lecz należy przekazać je do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych ( PSZOK Lucin 4 – czynny od godz. 8:00 do godz. 14:00 ).

Dla zabudowy wielorodzinnej w Garwolinie termin odbioru odpadów w PSZOK wypada w drugą sobotę miesiąca czyli już jutro 9 stycznia 2021.

Dla zabudowy jednorodzinnej w Garwolinie termin odbioru odpadów w PSZOK wypada w trzecią sobotę miesiąca 16 stycznia 2021.

Plastikowe bądź szklane bombki, łańcuchy, ozdoby, stojaki – należy wyrzucić do odpadów zmieszanych (pojemnik czarny). Nie wyrzucamy ich do pojemników na tworzywa sztuczne. Tworzywa, z których zostały zrobione takie dekoracje, nie nadają się do ponownego przetworzenia. Wypalone lampki choinkowe należą do elektroodpadów, dlatego należy je oddać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK).

Odpowiednio pielęgnowane, podlewane i nietrzymane w cieple żywe drzewka w donicy posadź we własnym ogródku lub na działce.

Więcej o segregowaniu znajdziecie na naszej stronie w zakładce gospodarka odpadami www.garwolin.pl

Zasady przyjmowania przez Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych określa Regulamin korzystania z PSZOK

 

 

 

Zobacz również

Biblioteka zaprasza w marcu

Udostępnij Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprasza w marcu na wiele atrakcji dla małych i dużych. Zerknijcie na kalendarium. Udostępnij Podobne tematyKoncert uczniów z ogniska...Zaproszenie - Komisja...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta