Co zrobić z choinką po świętach?

Święta za nami. Przez ostatnie kilka tygodni w centrum naszego domu dumnie prezentowała się odświętnie ubrana choinka. Niestety przyszedł już czas na pożegnanie naszego drzewka i teraz nasuwa się pytanie: co z nim zrobić?

Przypominamy, że drzewek (naturalnych i sztucznych) nie należy wrzucać do pojemników na odpady komunalne, lecz należy przekazać je do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych ( PSZOK Lucin 4 – czynny od godz. 8:00 do godz. 14:00 ).

Dla zabudowy wielorodzinnej w Garwolinie termin odbioru odpadów w PSZOK wypada w drugą sobotę miesiąca czyli już jutro 9 stycznia 2021.

Dla zabudowy jednorodzinnej w Garwolinie termin odbioru odpadów w PSZOK wypada w trzecią sobotę miesiąca 16 stycznia 2021.

Plastikowe bądź szklane bombki, łańcuchy, ozdoby, stojaki – należy wyrzucić do odpadów zmieszanych (pojemnik czarny). Nie wyrzucamy ich do pojemników na tworzywa sztuczne. Tworzywa, z których zostały zrobione takie dekoracje, nie nadają się do ponownego przetworzenia. Wypalone lampki choinkowe należą do elektroodpadów, dlatego należy je oddać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK).

Odpowiednio pielęgnowane, podlewane i nietrzymane w cieple żywe drzewka w donicy posadź we własnym ogródku lub na działce.

Więcej o segregowaniu znajdziecie na naszej stronie w zakładce gospodarka odpadami www.garwolin.pl

Zasady przyjmowania przez Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych określa Regulamin korzystania z PSZOK

 

 

 

Zobacz również

Zostań Gigantem z Garwolina

Udostępnij Pod patronatem Burmistrza Miasta Marzeny Świeczak odbędą się w Garwolinie darmowe warsztaty z programowania. Zapisy startują już w najbliższy poniedziałek 22 sierpnia. Organizatorzy zapraszają...

Czytaj więcej

Ogłoszenie Burmistrza Miasta

Udostępnij Burmistrz Miasta Garwolina podaje do publicznej wiadomości obwieszczenie o sporządzeniu spisu i karty inwentaryzacyjnej nieruchomości w celu komunalizacji mienia treść ogłoszenia     Udostępnij...

Czytaj więcej

15 sierpnia 2022

Udostępnij Uroczyste obchody oficjalne i piknik w parku za kolegiatą towarzyszyły w Garwolinie miejsko-powiatowym obchodom 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 r, Święta Wojska Polskiego, Święta...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta