„Choinka” na grudniowy „Artystyczny poranek”

Świąteczny klimat  puka już do drzwi. Po co na świątecznym drzewku wieszamy  bombki, łańcuch i gwiazdę? Odpowiedzi na to pytanie będzie można poznać podczas grudniowego „Artystycznego poranka”. Z okazji Mikołajek i zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia dla dzieci  wystąpi Teatr Falkoshow ze spektaklem „Choinka”.

– W październiku bawił i uczył nas Teatr Kultureska, w listopadzie młodej garwolińskiej publiczności dał się poznać Teatr Fuzja ze swoją nietuzinkową „Ciocią Jadzią”, a w grudniu wystąpi Teatr Falkoshow. Zapraszamy na pogodne i wesołe przedstawienie wprowadzające w świąteczny klimat całą rodzinę – mówi Justyna Dybcio z Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, koordynator cyklu „Artystyczne poranki”.

„Choinka” to interaktywny spektakl familijny oparty na formie teatru magnesu. Jest inspirowany łowickimi wycinankami ludowymi oraz opatrzony pięknymi piosenkami stylizowanymi na ludowe melodie, które publiczność śpiewa wraz z aktorem.

Bohaterowie są nietypowi – to zabawki choinkowe, które szukają swojego miejsca na ponad dwumetrowym drzewku. Pytania, które zadaje główny bohater – Bałwanek, pozwalają na odkrycie prawdziwego sensu świątecznych dekoracji – świeczek, łańcucha, bombek i gwiazdy.

Spektakl będzie można obejrzeć 4 grudnia o godzinie 10:30 w sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w sekretariacie CSiK (ul. Nadwodna 1) lub online na www.csik.garwolin.pl

Artystyczne poranki to cykl teatralnych spotkań dla dzieci i rodziców realizowany przez Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie od kilku lat. Spektakle odbywają się raz w miesiącu, w niedzielny poranek, w sali widowiskowej CSiK. Widowiska adresowane są głównie do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz ich rodziców. Przedstawienia to coś więcej niż zabawa. Dzięki nim najmłodsi nie tylko mogą obejrzeć ciekawe historie bohaterów, ale także poznać różne formy teatralne, nauczyć się czegoś o otaczającym świecie i wyciągnąć wnioski z bajkowych morałów.

Zobacz również

GKS Wilga Garwolin poszukuje trenera

Udostępnij Garwoliński Klub Sportowy Wilga Garwolin poszukuje trenera sekcji lekkiej atletyki. Zarząd klubu ze Sportowej nowego szkoleniowca chce zatrudnić z dniem 1 stycznia 2024 roku....

Czytaj więcej

Bieg mikołajkowy w uroczej aurze

Udostępnij Czapy śniegu, biel, gdzie okiem sięgnąć, spokój i… entuzjaści biegów. Tak było w niedzielę podczas Biegu Mikołajkowego przy zbiorniku retencyjnym. A oprócz tego dużo...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta