Budżet Obywatelski Mazowsza – zgłoś projekt

Budżet Obywatelski to wyjątkowa okazja do rzeczywistego i bezpośredniego współdecydowania o tym, na co zostanie wydana część budżetu województwa. Daje on możliwość zgłaszania i promowania własnych ciekawych pomysłów na rzecz mieszkańców, przyczyniających się do poprawienia funkcjonowania nie tylko własnej dzielnicy, gminy czy miasta, ale i całego regionu.

Ze środków Budżetu Obywatelskiego Mazowsza mogą być finansowane projekty inwestycyjne i nie inwestycyjne, mieszczące się katalogu zadań o charakterze wojewódzkim, możliwe do realizacji w ciągu jednego roku budżetowego. Projekty inwestycyjne mogą być realizowane wyłącznie na nieruchomościach, do których województwo ma tytuł prawny do dysponowania.

Propozycję projektu do zrealizowania w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza może zgłosić każdy mieszkaniec województwa mazowieckiego.

Stawiamy na zrównoważony rozwój i pomocniczość. Budżet Obywatelski Mazowsza znakomicie się w te działania wpisuje. Aktywizuje i integruje mieszkańców, a także daje im swobodę w wyborze najważniejszych dla nich przedsięwzięć. To mieszkańcy najlepiej wiedzą, co jest im potrzebne, dlatego oddajemy im głos. Czekamy na pomysły zarówno w zakresie budowy czy modernizacji nowych obiektów, jak i realizacji programów społecznych, wydarzeń kulturalnych. Badania profilaktyczne, plac zabaw, ścieżka edukacyjna, piknik rodzinny – to Mazowszanie wspólnie zadecydują, jak zmieni się ich najbliższe otoczenie. To ważne, aby poznać i odpowiedzieć na potrzeby mieszkańców zarówno dużych miast, miasteczek, jak i małych wsi. Zachęcam do aktywnego udziału w konsultacjach, zgłaszania swoich projektów i głosowania w Budżecie Obywatelskim Mazowsza.- zachęca Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik na stronie Budżetu Obywatelskiego Mazowsza www.bom.mazovia.pl

Każdy mieszkaniec województwa może zgłosić lub złożyć swój podpis pod dowolną liczbą projektów. Projekty do BOM można zgłaszać od 2 do 31 marca 2020 r. Więcej szczegółów znajdą Państwo na stronie www.bom.mazovia.pl

Zobacz również

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta