Ankieta dotycząca diagnozy problemu ubóstwa energetycznego Miasta Garwolina

Ubóstwo energetyczne występuje wtedy, gdy gospodarstwo domowe nie jest w stanie zapewnić sobie wystarczającego poziomu ciepła, chłodu, oświetlania i energii do zasilania urządzeń, w wyniku połączenia niskich dochodów, wysokich wydatków energetycznych i niskiej efektywności energetycznej zamieszkiwanego budynku. Osoby dotknięte ubóstwem energetycznym to nie tylko zatem te, które pobierają zasiłki celowe, dodatki energetyczne i mieszkaniowe, ale również osoby i rodziny, których budżet domowy z trudem pokrywa rachunki za energię, bądź zmusza do bardzo dużych oszczędności w tym zakresie.

Dlatego też niezwykle ciężko jest oszacować ile osób jest dotkniętych problemem ubóstwa energetycznego, a ile jest nim zagrożonych w przypadku dalszego wzrostu cen energii.

Elementem analizy problemu ubóstwa jest badanie ankietowe, które w przyszłości pomoże znaleźć rozwiązania wspierające osoby dotknięte ubóstwem energetycznym oraz szacowanie niezbędnych środków na walkę z tym zjawiskiem. Wykonanie analizy pozwala zdobyć ważne i precyzyjne dane niezbędne do skutecznej walki z ubóstwem energetycznym, a co za tym idzie do polepszenia jakości życia mieszkańców oraz stanu środowiska.

Prosimy o uzupełnienie ankiety w terminie do dnia 22.11.2023 roku

Ankietę można składać w Urzędzie Miasta Garwolina, ul. Staszica 15,08-400 Garwolin, przesłać w formie elektronicznej na adres e-mail: umg@garwolin.pl lub poprzez wypełnieni elektronicznego formularza – link.

Załączniki:

1. Ankieta diagnozy problemu ubóstwa energetycznego Miasta Garwolina (.pdf),

2. Ankieta diagnozy problemu ubóstwa energetycznego Miasta Garwolina (.docx).

Foto źródło www.swiatoze.pl

Zobacz również

Niezwykła energia seniorów

Udostępnij Już po raz trzeci Centrum Sportu i Kultury we współpracy z Miastem Garwolin zorganizowało Garwoliński Tydzień Seniora.  Wielość i różnorodność wydarzeń zdecydowała o dużej...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta