Ankieta dotycząca diagnozy problemu ubóstwa energetycznego Miasta Garwolina

Ubóstwo energetyczne występuje wtedy, gdy gospodarstwo domowe nie jest w stanie zapewnić sobie wystarczającego poziomu ciepła, chłodu, oświetlania i energii do zasilania urządzeń, w wyniku połączenia niskich dochodów, wysokich wydatków energetycznych i niskiej efektywności energetycznej zamieszkiwanego budynku. Osoby dotknięte ubóstwem energetycznym to nie tylko zatem te, które pobierają zasiłki celowe, dodatki energetyczne i mieszkaniowe, ale również osoby i rodziny, których budżet domowy z trudem pokrywa rachunki za energię, bądź zmusza do bardzo dużych oszczędności w tym zakresie.

Dlatego też niezwykle ciężko jest oszacować ile osób jest dotkniętych problemem ubóstwa energetycznego, a ile jest nim zagrożonych w przypadku dalszego wzrostu cen energii.

Elementem analizy problemu ubóstwa jest badanie ankietowe, które w przyszłości pomoże znaleźć rozwiązania wspierające osoby dotknięte ubóstwem energetycznym oraz szacowanie niezbędnych środków na walkę z tym zjawiskiem. Wykonanie analizy pozwala zdobyć ważne i precyzyjne dane niezbędne do skutecznej walki z ubóstwem energetycznym, a co za tym idzie do polepszenia jakości życia mieszkańców oraz stanu środowiska.

Prosimy o uzupełnienie ankiety w terminie do dnia 22.11.2023 roku

Ankietę można składać w Urzędzie Miasta Garwolina, ul. Staszica 15,08-400 Garwolin, przesłać w formie elektronicznej na adres e-mail: umg@garwolin.pl lub poprzez wypełnieni elektronicznego formularza – link.

Załączniki:

1. Ankieta diagnozy problemu ubóstwa energetycznego Miasta Garwolina (.pdf),

2. Ankieta diagnozy problemu ubóstwa energetycznego Miasta Garwolina (.docx).

Foto źródło www.swiatoze.pl

Zobacz również

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta