Zostań Gigantem z Garwolina

Pod patronatem Burmistrza Miasta Marzeny Świeczak odbędą się w Garwolinie darmowe zajęcia z programowania i matematyki. Zapisy startują już w najbliższy poniedziałek 23 sierpnia. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych uczniów – entuzjastów nowych technologii oraz tych, którzy dopiero chcą rozpocząć przygodę z programowaniem.

Już za kilka dni startuje 9. edycja akcji “KODUJ Z GIGANTAMI – STARCIE GIGANTÓW – PROGRAMISTYCZNY BÓJ BOHATERÓW NAJLEPSZYCH GIER”. Są to międzynarodowe, bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, odbywające się w Polsce, Chorwacji, Hiszpanii, Słowacji, Chile i Meksyku. Liczba miejsc jest ograniczona, więc nie warto zwlekać z zapisami. W Garwolinie warsztaty odbywać się będą w dniach 18-19 września 2021r.

Na zajęciach swoich sił spróbować będą mogli uczniowie od 7. do 19. roku życia. Lekcje dedykowane są zarówno osobom, które postawiły już w nauce programowania pierwsze kroki, jak i tym, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z kodowaniem. Głównym celem wydarzenia jest propagowanie nauki programowania wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie nowych rozwiązań technologicznych. Program zajęć dostosowany jest do danej grupy wiekowej i obejmuje stworzenie własnej gry komputerowej lub aplikacji mobilnej, a także zapoznanie się z podstawami jednego z języków programowania takich jak: Scratch, Minecraft, App Inventor, Roblox, C#, Visual Studio, HTML.

Dodatkowo obecna edycja została rozszerzona m.in. o zajęcia z matematyki. Uczniowie klas 7 i 8 oraz przyszli maturzyści mogą wziąć udział w zajęciach online z matematyki, na których wraz z trenerami Gigantów Edukacji zmierzą się z arkuszami egzaminacyjnymi.

Projekt organizowany jest przez szkołę Giganci Programowania, oferującą od ponad 6 lat kursy programowania dla dzieci i młodzieży. Wydarzeniu „Koduj z Gigantami” towarzyszą akcje konkursowe.

Kochani uczniowie! Wiem, że jeszcze trwają wakacje i nie myślicie o szkole, ale wielkimi krokami do Garwolina zbliża się  „Starcie Gigantów”. Serdecznie zachęcam was do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach. Jest to świetna okazja, aby spróbować swoich sił w programowaniu i dowiedzieć się więcej o ścieżce edukacji prowadzącej do zawodu w branży IT. Chcecie poznać świat tworzenia gier, aplikacji mobilnych i języków programowania? A może wkrótce czeka was ważny egzamin z matematyki? Jeśli tak, wydarzenie „Koduj z Gigantami” jest właśnie dla was! – zachęca patronat honorowy wydarzenia Burmistrz Miasta Garwolina Marzena Świeczak.

Szczegóły sprawdzisz i zarezerwujesz sobie miejsce pod tym linkiem KODUJ Z GIGANTAMI

Zobacz również

Zostań Gigantem z Garwolina

Udostępnij Pod patronatem Burmistrza Miasta Marzeny Świeczak odbędą się w Garwolinie darmowe warsztaty z programowania. Zapisy startują już w najbliższy poniedziałek 22 sierpnia. Organizatorzy zapraszają...

Czytaj więcej

Ogłoszenie Burmistrza Miasta

Udostępnij Burmistrz Miasta Garwolina podaje do publicznej wiadomości obwieszczenie o sporządzeniu spisu i karty inwentaryzacyjnej nieruchomości w celu komunalizacji mienia treść ogłoszenia     Udostępnij...

Czytaj więcej

15 sierpnia 2022

Udostępnij Uroczyste obchody oficjalne i piknik w parku za kolegiatą towarzyszyły w Garwolinie miejsko-powiatowym obchodom 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 r, Święta Wojska Polskiego, Święta...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta