Zbadaj swoją skórę bezpłatnie podczas tegorocznych Dni Garwolina

Wspólnie z organizatorami ogólnopolskiej kampanii „RAK UV” objętej honorowym patronatem Ministra Zdrowia oraz Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi zapraszamy Państwa do skorzystania podczas tegorocznych Dni Garwolina z możliwości wykonania bezpłatnych dermatoskopowych badań skóry.

Zbliżają się wakacje, a tuż po Dniach Garwolina pierwszy dzień lata. Warto już teraz pomyśleć o ochronie skóry przed promieniowaniem słonecznym i profilaktyce nowotworów skóry.

RAK UV to ogólnopolska kampania edukacyjna poświęcona niebarwnikowym nowotworom skóry:  rakowi kolczystokomórkowemu skóry i rakowi podstawnokomórkowemu skóry.  Głównym czynnikiem powstawania tych nowotworów  jest oddziaływanie promieni słonecznych na skórę. W grupie ryzyka zachorowania są wszyscy pracujący na otwartej przestrzeni: rolnicy, sadownicy, leśnicy, ogrodnicy, rybacy, pracownicy budowlani, ale również działkowcy, osoby spędzające czas na świeżym powietrzu.

– 19 czerwca w niedzielę podczas tegorocznych Dni Garwolina 2022 mieszkańcy będą mogli wykonać badania profilaktyczne w dedykowanym do tego celu  samochodzie „gabinecie mobilnym” #Fura Zdrowia, który znajdować się będzie na parkingu, bezpośrednio przy budynku pływalni miejskiej „Garwolanka” – informuje burmistrz Garwolina Marzena Świeczak. Mobilny gabinet będzie do Państwa dyspozycji do godziny 17:00. Na badania zapraszamy szczególnie te osoby, które posiadają niepokojące zmiany na skórze.

Celem kampanii jest edukacja i budowa świadomości społecznej na temat niebarwnikowych nowotworów skóry, czynników ryzyka oraz możliwych form profilaktyki, szczególnie w grupach wysokiego ryzyka zachorowania na ten typ nowotworu. Więcej szczegółów na temat akcji na stronie www.rakuv.pl oraz w zakładce MATERIAŁY EDUKACYJNE.

Do pobrania:

RAK UV ulotka

RAK UV plakat

Zobacz również

Zbadaj się i zyskaj spokój!

Udostępnij LUX MED Diagnostyka zaprasza Panie w wieku od 45 do 74 lat na bezpłatne badania mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta