Zabawkowe konsultacje. Nowe place zabaw dla najmłodszych mieszkańców Garwolina

Wybór zabawek na plac zabaw to nie lada wyzwanie! Zjeżdżalnie, huśtawki, trampoliny, piaskownice czy urządzenia wspinaczkowe? Od tej karuzeli możliwości może się zakręcić w głowie. Jak wybrać te najlepsze? Najlepiej zapytać o zdanie samych zainteresowanych. Właśnie taki był cel konsultacji zorganizowanych w Urzędzie Miasta Garwolina.

W mijającej kadencji samorządu wymieniono zabawki na 3 miejskich placach zabaw – na Terenach Rekreacyjnych Zarzecze, osiedlach Romanówka i Jagodzińska za kwotę przekraczającą 1 mln zł. Dzięki uzyskanej promesie wstępnej Banku Gospodarstwa Krajowego w ramach 8 Edycji Polskiego Ładu oraz środkom europejskim w ramach PROW nowe oblicze zyskają pozostałe miejskie place zabaw.

Jeszcze w tym roku planujemy przebudowę i modernizację miejskich placów zabaw na osiedlach Koszary, Działki, Kościuszki, Żwirki i Wigury oraz przy ul. Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego oraz budowę nowego placu zabaw przy ul. Sławińskiej – informuje burmistrz miasta Marzena Świeczak. W budżecie miasta zabezpieczono ponad 1,7 mln zł na kompleksową budowę 6 placów zabaw, które są głównym miejscem spotkań dzieci i ich opiekunów. Zamiast starych, zużytych urządzeń powstaną miejsca zabawy i rekreacji rozwijające aktywność fizyczną na bezpiecznych urządzeniach i podłożu oraz ogrodzonym terenie.

30 stycznia w Urzędzie Miasta odbyło się spotkanie konsultacyjne podczas, którego przedstawiono założenia projektowe, które skupiają się na kilku kluczowych elementach. Na nowych miejskich placach zabaw zostaną zainstalowane nowoczesne urządzenia spełniające najwyższe standardy bezpieczeństwa i dające radość z zabawy. Głównym celem modernizacji jest stworzenie przestrzeni, która będzie dostosowana do potrzeb różnych grup wiekowych, atrakcyjne dla dzieci w każdym wieku. Place zabaw mają być miejscem edukacyjnym, rozwijającym kreatywność i umiejętności społeczne najmłodszych.

Ważnym etapem tego realizacji tego projektu były konsultacje z rodzicami, podczas których mieli oni możliwość wyrażenia swoich opinii na temat obecnych udogodnień, a także zaproponowania nowych pomysłów.

– Rodzice, jako najbliżsi obserwatorzy codziennego życia dzieci, odgrywają kluczową rolę w procesie planowania modernizacji placu zabaw. Ich zdanie jest nieocenione, ponieważ pomaga nam zrozumieć, jakie konkretne elementy i udogodnienia są istotne dla małych mieszkańców naszej społeczności – podkreśla burmistrz. – Podczas konsultacji otrzymaliśmy wiele cennych sugestii, które już teraz są wdrażane w plany projektowe. Dziękuję wszystkim rodzicom, którzy aktywnie włączyli się w nasze konsultacje. To właśnie dzięki Wam miejskie place zabaw staną się miejscem, które będzie jednocześnie bezpieczne, edukacyjne i pełne radości dla dzieci – dodaje.

– Wierzymy w to, że najlepsze pomysły pochodzą od tych, którzy bezpośrednio doświadczają korzyści danego miejsca. W imieniu radnych rady miasta chciałbym wyrazić głębokie podziękowania dla wszystkich rodziców, którzy wzięli udział w procesie konsultacji – powiedział na zakończenie spotkania przewodniczący RM Andrzej Ostolski.

 

Zobacz również

Biblioteka zaprasza w marcu

Udostępnij Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprasza w marcu na wiele atrakcji dla małych i dużych. Zerknijcie na kalendarium. Udostępnij Podobne tematyKoncert uczniów z ogniska...Zaproszenie - Komisja...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta