Z Garwolina na Eurowizję! Trzymamy kciuki za Janna!

Jann z piosenką “Gladiator” podbija serca fanów i nasze! Jesteśmy dumni z artysty, który staje przed szansą reprezentowania Polski i Garwolina na arenie europejskiej. Pochodzący z naszego miasta Jan Rozmanowski zakwalifikował się do krajowych eliminacji Eurowizji, które odbędą się 26 lutego 2023 r.

Właśnie ogłoszono nazwiska 10 kandydatów, którzy powalczą o przepustkę do tegorocznej Eurowizji. W tym gronie jest Jan Rozmanowski, który prezentuje swoją twórczość pod pseudonimem Jann. 24-latek pochodzi z Garwolina. Tu stawiał pierwsze kroki w Szkole Muzycznej I Stopnia. W wieku 12 lat występował w Operze Narodowej. Jeszcze jako nastolatek przeprowadził się do Wielkiej Brytanii. Uczęszczał do Flynn Performing Arts School, następnie w latach 2018–2022 studiował wokal na londyńskiej uczelni BIMM. Obecnie mieszka w Warszawie.

Jann dysponuje niezwykle rzadkim głosem – kontratenorem. Mimo klasycznego wykształcenia, w swojej twórczości stawia na ambitny pop oraz muzykę alternatywą. Artysta odpowiada za warstwę tekstową i muzyczną wszystkich kawałków.

Utwór jest autorską kompozycją Janna. Artysta odpowiada za warstwę tekstową i muzyczną singla, a przy produkcji numeru współpracował z Jeremiaszem Hendzlem. Piosence towarzyszy zaskakujące wideo, które artysta stworzył wspólnie z Adamem Romanowskim.

Mamy Garwolinian znanych nie tylko lokalnie, ale także na znacznie szerszym polu. Jednym z nich jest Jann. Tegoroczne obchody 600-lecia Garwolina to okazja, by oddać przestrzeń sztuki i muzyki ludziom stąd, pochodzącym z Garwolina lub z nim związanych. Zachęcamy do oddania głosu na naszego mieszkańca w eliminacjach krajowych, włączając się w ten sposób w obchody jubileuszu naszego miasta.

Krajowe eliminacje odbędą się 26 lutego (godz. 17:30). Polskiego reprezentanta na tegoroczną Eurowizję w Liverpoolu wybierze jury i widzowie w stosunku 50:50. Trzymamy kciuki!

Zajrzyjcie także tutaj, żeby posłuchać Janka Rozmanowskiego 🙂

YouTube.com/Jann

Zobacz również

Biblioteka zaprasza w marcu

Udostępnij Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprasza w marcu na wiele atrakcji dla małych i dużych. Zerknijcie na kalendarium. Udostępnij Podobne tematyKoncert uczniów z ogniska...Zaproszenie - Komisja...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta