Wybory samorządowe – czy wiesz, gdzie i jak głosować?

Już w niedzielę wybory samorządowe. Czy wiesz, gdzie i jak głosować?

Mieszkańcy Garwolina będą głosować w 15 okręgowych komisjach wyborczych. To, w której komisji będziecie mogli oddać swój głos, zależy od miejsca zamieszkania. Nie wiesz, gdzie się udać? Sprawdź https://wybory.gov.pl/samorzad2024/pl/obwodowe/wyszukiwarka?obszar=140301

Kogo wybieramy?

Każdy wyborca otrzyma 4 karty do głosowania.

  • Biała karta z różowymi polami to karta do głosowania na Burmistrza Miasta Garwolina. W związku z tym, że jest tylko jeden kandydat, głosujący muszą podstawić X w kratce przy słowie TAK lub NIE
  • Biała karta z szarymi polami – karta do głosowania na kandydatów do Rady Miasta Garwolina. Na tej karcie wyborcy stawiają X przy nazwisku wybranego przez siebie kandydata.
  • Biała karta z żółtymi polami – karta do głosowania na kandydatów do Rady Powiatu Garwolińskiego. Na tej karcie wyborcy stawiają X przy nazwisku wybranego przez siebie kandydata.
  • Biała karta z niebieskimi polami – karta do głosowania na kandydatów do Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Na tej karcie wyborcy stawiają X przy nazwisku wybranego przez siebie kandydata.

WAŻNE !!! ABY TWÓJ GŁOS SIĘ LICZYŁ !!!

W dniu wyborów lokalne wyborcze będą czynne w godzinach 7.00-21.00. Zagłosować można tylko na jednego kandydata na każdej z otrzymanych kart.
Głos będzie ważny, jeśli w kratce przy nazwisku danego kandydata postawiony zostanie znak „X”.

W sytuacji, gdy na karcie zabraknie przecięcia lub krzyżyki zostaną postawione przy nazwiskach kilku kandydatów, głos zostanie uznany za nieważny. Nastąpi tak również, kiedy postawimy inny znak niż „X” (np. ptaszka czy kółko), albo nie zostawimy go przy żadnym nazwisku.

Twój głos ma znaczenie!

Zachęcamy do wzięcia udziału w wyborach samorządowych. Decyzje podejmowane przez wybranych 7 kwietnia 2024 r. przedstawicieli władz różnych organów samorządowych będą dotyczyć naszego najbliższego otoczenia i spraw, które wiążą się z naszą codziennością – stanu dróg, transportu publicznego, dostępu do terenów zielonych, szkół, oferty kulturalnej, opieki społecznej, ochrony środowiska i wielu innych, za które odpowiadają poszczególne jednostki samorządu terytorialnego.

Zobacz również

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta