Wręczono stypendia i nagrody sportowe za osiągnięcia w 2022 roku

Zgodnie z zapisami Uchwały Nr XV/95/2015 Rady Miasta Garwolina z dnia 23 listopada 2015 roku w sprawie określenia szczegółowych zasad, trybu przyznawania i pozbawiania oraz wysokości stypendiów sportowych i nagród, Burmistrz Miasta Garwolina Marzena Świeczak przyznała stypendia i nagrody sportowe za osiągnięcia zdobyte w 2022 roku. Przyznawane stypendia i nagrody sportowe finansowane są z budżetu miasta Garwolina.

Po weryfikacji danych i dogłębnej analizie osiągnięć, powołana przez Burmistrza komisja do zaopiniowania wniosków, przekazała propozycję przyznania stypendiów i nagród sportowych. Decyzja komisji została w pełni zaakceptowana przez Burmistrza Miasta Garwolina.

-Gratuluję wam osiągnięć, pasji do sportu – która wymaga czasu i przede wszystkim samodyscypliny. Oby ten rok również obfitował w sukcesy. Życzę kolejnych, znakomitych dokonań, które zaowocują najwyższymi stopniami podium. Dziękuję za piękne reprezentowanie naszego Miasta Garwolina oraz jego promocję. – powiedziała Burmistrz Miasta wręczając stypendia i nagrody wyróżnionym.

Za osiągnięcia sportowe w 2022 roku stypendia sportowe otrzymali:

  1. Anna Kotlarska – zawodniczka Międzyszkolnego Klubu Sportowego w Garwolinie startująca w dyscyplinie badminton.

Zawodniczka zdobyła w 2022 roku: II miejsce w XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Halowych Podlasie 2022, III miejsce w Otwartym Grand Prix Juniorów Młodszych w Imielinie, III miejsce w Otwartym Grand Prix Juniorów Młodszych w Suchedniowie, III miejsce w Otwartym Grand Prix Juniorów XIX Otwartego Warszawskiego Festiwalu Badmintona w Warszawie, I oraz II miejsce w Krajowym Turnieju Juniorów Młodszych „Warsaw Open” w Warszawie.

Przyznane stypendium sportowe – 200 zł/miesięcznie przez okres 12 miesięcy 2023 roku.

  1. Tomasz Kotlarski – zawodnik Międzyszkolnego Klubu Sportowego w Garwolinie startująca w dyscyplinie badminton.

Osiągnięcia zdobyte przez zawodnika w 2022 roku: II miejsce w XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Halowych Podlasie 2022, II miejsce w Otwartym Grand Prix Juniorów Młodszych w Imielinie, III miejsce w Otwartym Grand Prix Juniorów Młodszych w Suchedniowie, II miejsce w XXII Mazovia Junior Cup w Zielonce, II miejsce w Krajowym Turnieju Juniorów Młodszych „Warsaw Open” w Warszawie, I oraz II miejsce w Krajowym Turnieju Juniorów Młodszych XIX Otwartego Warszawskiego Festiwalu Badmintona.

Przyznane stypendium sportowe – 200 zł/miesięcznie przez okres 12 miesięcy 2023 roku.

Za osiągnięcia sportowe w 2022 roku nagrody sportowe otrzymali:

  1. Krzysztof Walenda – trener Międzyszkolnego Klubu Sportowego w Garwolinie, instruktor badmintona od 2013 roku i nauczyciel wychowania fizycznego. Jego wychowankowie mogą pochwalić się wysokimi osiągnięciami i sukcesami sportowymi. Krzysztof Walenda jest także aktywnym zawodnikiem – aktualnym mistrzem Polski seniorów w kategorii 45+ w trzech grach: pojedynczej, podwójnej i mieszanej. Dotychczas łącznie zdobył 24 medale na mistrzostwach Polski seniorów, w tym 14 złotych.

Przyznana nagroda sportowa wypłacona jednorazowo – 1000 zł.

  1. Maria Brzeźnicka – trener Międzyszkolnego Klubu Sportowego w Garwolinie, instruktorka badmintona z 40-letnim stażem. Specjalizuje się w pracy z dziećmi i młodzieżą, a jej wychowankowie mogą pochwalić się licznymi sukcesami.

Ponadto Maria Brzeźnicka jest czynną zawodniczką i multimedalistką mistrzostw Polski seniorów – zdobywczynią ponad 60 medali, w tym 40 złotych. W sierpniu 2022 roku w stolicy Słowenii zdobyła mistrzostwo Europy seniorów w grze podwójnej kobiet w kategorii 60+. To jeden z dwóch złotych medali zdobytych przez reprezentantów Polski na tych mistrzostwach.

Przyznana nagroda sportowa wypłacona jednorazowo – 1000 zł.

  1. DREAM TEAM SENIOR – drużyna Międzyszkolnego Gimnastyczno-Tanecznego Uczniowskiego Klubu Sportowego „No Name” w Garwolinie.

Drużyna w 2022 roku zdobyła: I miejsce w Mistrzostwach Polski Cheerleaders 2022 w Józefowie, I miejsce w Grand Prix Polski Cheerleaders w Garwolinie. Ponadto  drużyna wzięła udział w ICU Europen Cjeerleading Championships Athenes – Greece oraz została powołana do Kadry Narodowej na Mistrzostwa Świata 2023.

Przyznana nagroda sportowa wypłacona jednorazowo – 1000 zł.

  1. DREAM TEAM – drużyna Międzyszkolnego Gimnastyczno-Tanecznego Uczniowskiego Klubu Sportowego „No Name” w Garwolinie.

Drużyna w 2022 roku zdobyła: II miejsce w Mistrzostwach Polski Cheerleaders 2022 w Józefowie, I miejsce Grand Prix Polski Cheerleaders 2022 w Tyczynie oraz I miejsce Grand Prix Polski Cheerleaders 2022 w Garwolinie.

Przyznana nagroda sportowa wypłacona jednorazowo – 500 zł.

  1. DREAM TEAM BIS – drużyna Międzyszkolnego Gimnastyczno-Tanecznego Uczniowskiego Klubu Sportowego „No Name” w Garwolinie.

Drużyna w 2022 roku zdobyła: II miejsce w Mistrzostwach Polski Cheerleaders 2022 w Józefowie, I miejsce Grand Prix Polski Cheerleaders 2022 w Garwolinie i II miejsce Grand Prix Polski Cheerleaders w Warszawie.

Przyznana nagroda sportowa wypłacona jednorazowo – 500 zł.

Zobacz również

Biblioteka zaprasza w marcu

Udostępnij Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprasza w marcu na wiele atrakcji dla małych i dużych. Zerknijcie na kalendarium. Udostępnij Podobne tematyKoncert uczniów z ogniska...Zaproszenie - Komisja...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta