Wniosek o zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstwa domowego

wegiel

Zgodnie z art. 34. ust. 1 ustawy z dnia 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych (Dz.U. z 2022 r. poz. 2236) Miasto Garwolin informuje, że przystępuje do zakupu paliwa stałego z przeznaczeniem dla gospodarstw domowych do dnia 31 grudnia 2022 r.
Kupić węgiel kamienny po preferencyjnej cenie będzie mogła osoba fizyczna z gospodarstwa domowego, która jest uprawniona do dodatku węglowego, o którym mowa w ustawie o dodatku węglowym, w dwóch partiach: do końca 2022 roku oraz od 1 stycznia do 30 kwietnia 2023 roku w ilości nie większej niż 1500 kg na dany okres w cenie maksymalnej 2000 złotych za tonę.
Zakup preferencyjny węgla dla gospodarstw domowych nie przysługuje wnioskodawcom gdy oni lub ich członkowie gospodarstwa domowego nabyli paliwo stałe na sezon grzewczy 2022-2023, po cenie niższej niż 2000 zł brutto za tonę w ilości co najmniej takiej, jak określona w przepisach wydanych na podstawie art. 8 ust. 2 ustawy z dnia 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych.
Osoby zainteresowane preferencyjnym zakupem węgla prosimy o składanie wniosków w Punkcie Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Garwolin lub drogą elektroniczną na adres poczty elektronicznej: umg@garwolin.pl.
Formularze wniosku dostępne są w Punkcie Obsługi Interesanta lub na stronie internetowej Miasta Garwolin.
Wszelkie informacje na temat zakupu preferencyjnego węgla będą podawane na bieżąco poprzez stronę internetową Miasta Garwolin: www.garwolin.pl.

UWAGA:
1. Wcześniejsze złożenie przez mieszkańców miasta „deklaracji zainteresowania zakupem węgla w ramach zakupu preferencyjnego paliwa stałego dla gospodarstw domowych” nie jest równoznaczne z możliwością zakupu węgla na preferencyjnych warunkach. Warunkiem koniecznym dokonania zakupu na preferencyjnych warunkach jest konieczność złożenia wniosku i przejścia jego poprawnej weryfikacji.
2. Urząd Miasta nie ma wpływu na jakość i pochodzenie węgla (czy będzie to węgiel z kopalni krajowych, czy importowany), który zostanie mu dostarczony w celu sprzedaży mieszkańcom.
3. Urząd Miasta nie dysponuje informacjami oraz nie ma wpływu na to, w jakim czasie od zawarcia przez Miasto umowy na sprzedaż węgla, opał zostanie dostarczony do Garwolina.

Pliki do pobrania:

  1. Wniosek o zakup preferencyjny węgla kamiennego (.pdf)
  2. Wniosek o zakup preferencyjny węgla kamiennego (.docx)

Zobacz również

Biblioteka zaprasza w marcu

Udostępnij Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprasza w marcu na wiele atrakcji dla małych i dużych. Zerknijcie na kalendarium. Udostępnij Podobne tematyKoncert uczniów z ogniska...Zaproszenie - Komisja...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta