W Garwolinie na ogrodach parafialnych rodzinnie i radośnie ku czci Św. Anny

W minioną niedzielę w ogrodach parafialnych Kolegiaty Garwolin odbył się Festyn Św. Anny z okazji tzw. „Małego Odpustu” – święta Patronki Garwolina. To rodzinne wydarzenie zgromadziło dzieci i ich rodziców, młodzież i seniorów we wspólnej, miłej atmosferze.

Po blisko półtora roku, kiedy z uwagi na pandemię nie mogliśmy się spotykać, teraz jest ku temu okazja. Spotkaliśmy się, więc uśmiechajmy się do siebie, cieszymy się swoim towarzystwem i bawmy się. Chwilo trwaj  – powiedziała jedna z garwolińskich seniorek na rozpoczęcie niedzielnego festynu.

Pogoda sprzyjała integracji parafian i mieszkańców Garwolina. Dzięki wielu atrakcjom, a przede wszystkim uczestnikom festynu udało się wytworzyć niesamowitą atmosferę, która na długo pozostanie w naszych wspomnieniach – podsumowuje wydarzenie Burmistrz Garwolina Marzena Świeczak.

W niedzielne popołudnie w ogrodach za garwolińską plebanią było rodzinnie, kolorowo, radośnie i tłumnie. Aktor, piosenkarz i artysta kabaretowy Krzysztof Respondek rozbawił ze sceny żartem i śpiewem uczestników festynu. Na parafialno-miejskiej scenie wystąpiły także nasze lokalne gwiazdy i gwiazdki, wśród nich: Schola Dziecięca działająca przy Parafii, zespół „Chwilo Trwaj” działający przy Klubie Seniora w Garwolinie, utalentowana Adrianna Cybulska – tegoroczna absolwentka Szkoły Podstawowej nr 1 w Garwolinie i Szkoły Muzycznej I Stopnia w Garwolinie, a także znany i lubiany Tadeusz Talarek – jak sam o sobie mówi – garwoliński dinozaur muzyczny. Na ogrodach zaprezentowały się Ochotnicze Straże Pożarne Garwolina, Leszczyn i Zawad. Swoje stoiska z domowej roboty wypiekami i wyrobami rozstawiły garwolińskie gospodynie z Leszczyn i Zawad, KGW Kolonia Unin, a także seniorki i seniorzy z Klubu Seniora. Ich grupa malarska przygotowała wystawę prac na których m.in. zaprezentowany został dawny i współczesny Garwolin na obrazach. Dzieci oblegały wesołe miasteczko, stoisko z balonami, malowaniem twarzy. Konferansjerkę poprowadził Krystian Jończyk.

Nad całością czuwał główny organizator imprezy Proboszcz Kolegiaty Garwolin Ksiądz Stanisław Szymuś. Wydarzenie odbyło się dzięki zaangażowaniu, współpracy i pomocy wielu osób i instytucji m.in.: Firmy Usługowej Perfect Stage, Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, OSP Głosków, Hotelowi Sulbin, Firmie “Namiocik”, księży i pracowników parafii, pracowników urzędu miasta, obsłudze sceny i nagłośnienia, mediom.

Wydarzenie nie odbyłoby się, gdyby nie wsparcie finansowe Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz przychylności Wicemarszałek Mazowsza Janiny Ewy Orzełowskiej, którą także Garwolin miał przyjemność gościć na Festynie Św. Anny. Jak podkreśliła podczas imprezy Burmistrz Marzena Świeczak, dofinansowania z Mazowsza dla Garwolina przeznaczane są nie tylko na inwestycje i infrastrukturę tzw. “twardą” , ale także na takie nasze spotkania jak dziś, na działania “miękkie”, społeczne. To jest inwestycja w człowieka, a takie inwestycje są najważniejsze. Dlatego bardzo dziękuję pani marszałek, że ma nas stale w pamięci – zaznaczyła.  Dziękuję także wszystkim, którzy wzięli aktywny udział w organizacji spotkania, za chęci, wkład pracy, zaangażowanie i za to, że zawsze można na was liczyć. Jesteście cudowni – dodała.

Życzę państwu, aby takich dni, kiedy możemy razem ze sobą poprzebywać, porozmawiać, ale również kiedy możemy się pobawić, było jak najwięcej. Wszystkiego najlepszego – życzyła mieszkańcom Garwolina Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska. Jeszcze jakiś czas temu nie mieliśmy pewności czy w związku z obostrzeniami pandemicznymi uda nam się to zorganizować. Ostateczna decyzja o organizacji festynu zapadła w zasadzie tydzień wcześniej. Organizacja w tak krótkim czasie nie była łatwa, ale podjęliśmy się tego zadania, bo ludzie, mieszkańcy Garwolina, parafianie, są tego warci – podsumował festyn Proboszcz Kolegiaty Garwolin Ksiądz Stanisław Szymuś zapraszając do wspólnego świętowania obchodów Dnia Świętej Anny – patronki miasta Garwolin, już za rok.

Organizatorzy wydarzenia: Kolegiata Garwolin, Miasto Garwolin, F.U. Perfekt Stage

Wydarzenie współfinansowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego

Zobacz również

Nasze miasto się spisuje

Udostępnij Od początku Narodowego Spisu Powszechnego do dnia 26 września w Garwolinie spisano 5443 mieszkania, co stanowi 80,5% wykazu mieszkaniowego. Do końca spisu pozostały cztery...

Czytaj więcej

Zmarła Pani Marianna Rękawek

Udostępnij Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci śp. Marianny Rękawek – najstarszej mieszkanki Garwolina i powiatu garwolińskiego. Pani Marianna Rękawek z domu Jasińska urodziła...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta