Uczniowie Jedynki przywitali wiosnę na różne sposoby

Uczniowie z kółka przyrodniczego Ekoludki zorganizowali działania pod hasłem „Wiosnę witamy Eko-działamy”. Zbierano zużyte baterie i korki (dochód został przeznaczony na pomoc osobom niepełnosprawnym). Odbyła się również zbiórka zużytych kartidżi (elementy drukarki) w ramach akcji „Tusz do paki i dokarmiaj zwierzaki” a także zorganizowano kiermasz eko-babeczek. Zebrane w ten sposób pieniądze zostaną przeznaczone na zakup drzewek, których sadzenie planowane jest podczas Dnia Ziemi.

Dorośli sprzedają ubrania poprzez serwisy ogłoszeniowe, a przecież można oddać, a jeszcze lepiej wymienić się zabawką, która już nam się znudziła. Do tego służył „PODZIELNIK”, gdzie można było przynieść zabawkę lub książkę i wymienić na inną. Ponadto uczniowie wykonali piękną instalację ekologiczną a rodzicom rozdawano ulotki „Jak być eko”. Opiekunami akcji były Małgorzata Siwak, Kamila Mazurek i Monika Gniedziuk.

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami Beatą Grabiec-Prudzyńską i Moniką Gniedziuk zorganizował Dzień Kolorowej Skarpetki w ramach obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa.

W bibliotece szkolnej świętowano Światowy Dzień Poezji. Odbył się poranek poetycki, podczas którego piątoklasiści czytali piękne utwory Marii Konopnickiej, Jana Brzechwy i innych poetów. Panie bibliotekarki zadbały nawet o pyszny poczęstunek. Członkowie koła biblioteczno-artystycznego w czasie przerw puszczali interpretacje muzyczne wierszy znanych poetów w wykonaniu Sanah, Starego Dobrego Małżeństwa i innych. Uczniowie z klasy 3A przygotowali krótki wiosenny występ dla klas 0-8. Zadbali o piękne przebrania i rekwizyty. Organizatorami Dnia Poezji były Anna Kajka, Danuta Siwak i Anna Walenda.

Dzieci z zerówki pod opieką Agnieszki Świderskiej tradycyjnie wykonały marzannę, z którą wybrały się na spacer przepędzać zimę.

Uczniowie z klasy IA pod opieką pani Marioli Gory przyrządzali wiosenne kanapki, a dzieci z klasy IB pod opieką Magdaleny Chojeckiej wykonały wystawę  prac plastycznych pt. „Przebiśniegi”.

Miłą wiadomością na koniec dnia, było zdobycie przez uczennicę PSP1 Gabrielę Szelążek, wyróżnienia w konkursie recytatorskim Poezja Ziemi Garwolińskiej.

materiały prasowe: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1, oprac. UM Garwolin

Zobacz również

Biblioteka zaprasza w marcu

Udostępnij Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprasza w marcu na wiele atrakcji dla małych i dużych. Zerknijcie na kalendarium. Udostępnij Podobne tematyKoncert uczniów z ogniska...Zaproszenie - Komisja...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta